<< 13 August 2017 >>

Armenian Premier League
TimeGameTip
14:30Shirak Gumri - Banants0:1
Aus. NPL ACT
TimeGameTip
06:00Canberra FC - FFA Centre of Excellence2:1
06:00Canberra Olympic - Tuggeranong United3:1
Aus. NPL Northern NSW
TimeGameTip
05:30Maitland FC - Adamstown Rosebud FC2:1
05:30Edgeworth Eagles FC - Lake Macquarie City4:0
05:30Weston Workers Bears FC - Valentine Phoenix FC0:3
Aus. NPL NSW
TimeGameTip
06:00Hakoah Sydney City - Manly United1:1
06:00APIA Leichhardt Tigers - Rockdale City Suns1:2
06:00Parramatta Eagles - Bonnyrigg White Eagles0:2
06:00Sutherland Sharks - Sydney Olympic0:3
06:00Sydney United 58 - Blacktown City FC0:2
06:00Wollongong Wolves - Sydney FC Youth2:0
Aus. NPL Queensland
TimeGameTip
05:00Sunshine Coast Fire - North Queensland1:4
Aus. NPL Tasmania
TimeGameTip
05:00South Hobart - Hobart Zebras2:0
07:30Northern Rangers - Kingborough Lions1:2
Aus. NPL Victoria
TimeGameTip
06:00ST Albans - Port Melbourne Sharks1:2
06:00Heidelberg United - Kingston City FC2:0
07:00South Melbourne - Bentleigh Greens2:0
Aus. NPL Victoria W.
TimeGameTip
04:30South Melbourne W. - Alamein W.2:1
09:30Bayside United W. - Senior NTC W.0:2
Austrian Bundesliga
TimeGameTip
15:30Admira Wacker - Rapid Vienna2:1
Austrian Regionalliga
TimeGameTip
17:00Wolfsberger AC Amateure - Atsv Stadl-Paura1:2
Azerbaijani Pr. League
TimeGameTip
16:00Zira - Sabail FC1:0
18:00Sumgayit - Kapaz2:0
Belarusian Pr. League
TimeGameTip
12:45Dinamo Minsk - Torpedo Zhodino1:0
16:00FC Slavia Mozyr - FK Gomel0:3
17:00Shakhtyor Soligorsk - FC Minsk2:1
Belgian First Division A
TimeGameTip
13:30Antwerp - KRC Genk2:0
17:00Royal Charleroi SC - Anderlecht0:1
19:00St Truiden - Standard Liege1:3
Belgian First Division B
TimeGameTip
15:00Lierse - Beerschot1:2
Bolivian Profesional Liga
TimeGameTip
20:00Universitario de Sucre - Real Potosi2:0
20:00Oriente Petrolero - Blooming2:1
21:00Club Bolivar - Jorge Wilstermann2:1
22:15Nacional Potosi - The Strongest2:0
Bosnian Premier Liga
TimeGameTip
15:30Celik Zenica - Radnik Bijeljina0:2
16:30Mladost Doboj Kakanj - Sarajevo1:1
16:30Gosk Gabela - Siroki Brijeg2:1
Brazilian Serie A
TimeGameTip
15:00Sao Paulo SP - Cruzeiro2:1
20:00Sport Recife - Ponte Preta2:1
20:00Vasco da Gama - Palmeiras1:3
20:00Atletico Mineiro - Flamengo0:1
23:00Botafogo - Gremio RS2:1
23:00Atlético Paranaense - Bahia Salvador BA1:0
Brazilian Serie C
TimeGameTip
00:00Salgueiro PE - Asa0:1
19:00Joinville - Tombense MG1:1
20:00Botafogo SP - São Bento SP0:0
20:00Botafogo PB - Moto Club MA2:0
22:00Fortaleza CE - Cuiaba4:0
Bulgarian Pr. League
TimeGameTip
19:00Levski Sofia - PFC Dunav Ruse3:0
Chilean Primera
TimeGameTip
16:00San Luis Quillota - Universidad de Chile0:2
19:30Universidad Concepcion - Antofagasta2:1
22:00Audax Italiano - Deportes Iquique1:1
Chilean Primera B
TimeGameTip
00:00La Serena - Union La Calera1:0
01:30Union San Felipe - Deportes Magallanes2:0
19:30Deportes Valdivia - Cobreloa1:3
19:30Santiago Morning - Barnechea1:1
19:30Nublense - CSD Rangers1:0
20:00Deportes Copiapo - Cobresal0:1
21:00San Marcos De Arica - Coquimbo Unido0:0
Chinese League 1
TimeGameTip
12:30Dalian Transcend - Xinjiang Tianshan2:1
12:35Hangzhou Greentown - Baoding Yingli Yitong2:0
Chinese Super League
TimeGameTip
08:30Guizhou Zhicheng - Guangzhou R&F0:1
09:00Changchun Yatai - Yanbian3:1
12:35Guangzhou Evergrande - Henan Jianye2:0
12:35Shanghai SIPG - Chongqing Lifan3:0
12:35Beijing Gouan - Liaoning Hongyun5:0
Club Friendlies
TimeGameTip
17:00Nea Salamina - Omonia Nicosia1:2
17:00Xanthi - Apollon Kalamaria0:0
17:00Fiorentina - Parma4:0
17:30Asteras Tripoli - Levadiakos2:0
18:00US Casertana 1908 - Ternana0:1
18:30Lugo - Ponferradina1:2
18:30Celta Vigo - Roma2:1
19:00Badalona - Santfeliuenc FC3:0
Colombian Primera A
TimeGameTip
00:00Junior FC - Envigado5:0
01:45La Equidad - Millonarios1:2
19:30Independiente Santa Fe - Tigres FC4:1
21:30Jaguares De Cordoba - Atletico Nacional0:3
23:15America de Cali - Alianza Petrolera2:0
23:30Independiente Medellin - Patriotas3:0
Colombian Primera B
TimeGameTip
17:30Universitario De Popayan - Atletico2:1
21:30Union Magdalena - Barranquilla0:1
22:00Orsomarso - Cucuta Deportivo0:1
Copa Catalunya
TimeGameTip
18:30Llagostera - Espanyol B0:2
19:30UA Horta - Sabadell0:2
Costa Rican Primera Division
TimeGameTip
02:00Municipal Liberia - Guadalupe1:0
18:00Alajuelense - CS Herediano2:0
18:00Cartagines - Santos de Guapiles2:0
18:00Zeledon - Carmelita1:1
20:30Limon - Deportivo Saprissa0:2
22:00Universidad de Costa Rica - Municipal Grecia0:0
Croatian 1. HNL
TimeGameTip
18:00HNK Cibalia - Rudes1:2
Czech CFL
TimeGameTip
16:00Benatky Nad Jizerou - Sokol Brozany4:1
16:00Zapy - FK Litomerice1:1
Czech Druhá Liga
TimeGameTip
14:00Baník Sokolov - FK Mas Taborsko0:0
16:00Slovan Varnsdorf - Ceske Budejovice2:0
Czech First Liga
TimeGameTip
15:00Teplice - Baumit Jablonec0:0
16:00MFK Karviná - FK Mlada Boleslav1:1
16:00FK Dukla Praha - Fastav Zlin1:2
17:00Slovan Liberec - Sparta Prague0:3
Czech Liga U21
TimeGameTip
09:30Fastav Zlin - Fotbal Trinec0:1
09:30FK Teplice - Slovan Liberec0:1
10:00Banik Ostrava - FC Zbrojovka Brno1:0
10:00Bohemians 1905 - Hradec Kralove0:3
10:00FK Mlada Boleslav - Slavia Praha0:2
Czech MSFL
TimeGameTip
09:15Velke Mezirici - SK Unicov1:0
Danish Division 1
TimeGameTip
12:45FC Roskilde - Skive2:1
12:45Esbjerg fB - Vejle BK2:0
12:45Brabrand IF - Fremad Amager0:3
12:45Nykøbing FC - Viborg1:2
12:45HB Køge - Vendsyssel2:1
12:45Thisted - Fredericia2:1
Danish Division 2
TimeGameTip
12:00Avarta - Dalum4:1
Danish Superligaen
TimeGameTip
12:00Midtjylland - Nordsjaelland0:2
15:00Randers - Brondby IF0:2
17:00AGF Aarhus - OB Odense0:0
Dutch Eredivisie
TimeGameTip
11:30Zwolle - Roda1:2
13:30Feyenoord - Twente5:1
13:30Willem II - Excelsior Rotterdam1:1
15:45Groningen - Heerenveen1:0
Ecuadorian Primera B
TimeGameTip
18:00CD Olmedo - Aucas0:2
22:00Gualaceo SC - Santa Rita0:1
Ecuadorian Serie A
TimeGameTip
17:30Liga Deportiva Universitaria - Independiente del Valle1:1
18:00CD Clan Juvenil - Barcelona Guayaquil0:2
20:30Deportivo Cuenca - Delfin SC1:1
El Salvador Primera
TimeGameTip
01:30CD Sonsonate - Chalatenango2:1
02:00AD Isidro Metapan - CD Dragon1:0
22:00Aguila - Luis Angel Firpo3:1
22:00Municipal Limeno - CD Pasaquina1:1
22:00CD Audaz - Fas2:0
22:15Alianza FC - Santa Tecla FC1:0
Eng. Premier League
TimeGameTip
13:30Newcastle - Tottenham1:4
16:00Manchester United - West Ham5:0
English Championship
TimeGameTip
13:30Norwich - Sunderland1:0
English League 1
TimeGameTip
15:00Wigan - Bury0:1
English Northern Premier
TimeGameTip
15:00Stourbridge - Matlock Town0:0
Finnish Kakkonen Group A
TimeGameTip
15:00Kultsu FC - Keski Uusimaa0:1
16:30Mikkeli - Pepo Lappeenranta0:3
16:30HJK Helsinki II - FC Lahti Akatemia2:1
Finnish Kakkonen Group C
TimeGameTip
16:30KajHa - Narpes Kraft2:1
Finnish Veikkausliiga
TimeGameTip
15:00JJK Jyvaskyla - Kemi2:1
French Ligue 1
TimeGameTip
14:00Strasbourg - Lille1:1
16:00Dijon - Monaco1:4
20:00Guingamp - Paris Saint-Germain1:4
Georgian U'lesi Liga
TimeGameTip
15:00Chikhura Sachkhere - FC Dinamo Batumi1:2
17:00FC Shukura Kobuleti - Kolkheti Poti1:1
German DFB Cup
TimeGameTip
14:30Osnabrück - Hamburg0:3
14:301860 Munich - FC Ingolstadt 040:3
14:30Sportfreunde Dorfmerkingen - Leipzig0:2
14:30Bonner - Hannover 960:4
14:30Schweinfurt 05 - Sandhausen2:1
14:30SV Morlautern - Greuther Furth0:4
14:30Saarbrucken - Union Berlin0:1
14:30Eintracht Norderstedt - Wolfsburg1:2
14:30Nottingen - Bochum1:3
17:30Magdeburg - Augsburg0:2
17:30Energie Cottbus - Stuttgart0:3
17:30Wehen - Erzgebirge Aue2:1
German Regionall. North
TimeGameTip
13:00FC Altona 93 - Oldenburg1:1
14:001. FC Germ Egestorf/Langreder - St. Pauli II0:0
14:00Hildesheim - Hamburger II2:1
14:30Eintracht Braunschweig II - Hannover 96 II2:1
16:00Lubeck - Rehden3:1
Guatemalan Liga Nacional
TimeGameTip
03:00Petapa - Deportivo Guastatoya0:0
18:00Deportivo Sanarate FC - Suchitepequez2:0
18:30Antigua GFC - Xelaju0:0
19:00Marquense - Siquinala FC1:1
21:00Coban Imperial - Deportivo Malacateco1:0
Honduran Liga Nacional
TimeGameTip
21:00Juticalpa FC - Motagua0:1
21:00CD Real Sociedad - CD Honduras2:1
23:00Olimpia - CD Vida3:1
Hungarian NB 2
TimeGameTip
16:00BFC Siofok - Györ ETO FC0:1
16:30Budaorsi - Dorogi FC0:1
16:30Budafoki - Soroksar2:0
16:30Szolnoki MÁV - Kazincbarcika1:0
16:30Dunakanyar - Szeged1:2
16:30Cegledi Vse - Soproni VSE0:1
16:30Kisvarda FC - Zalaegerszeg TE1:0
18:00Békéscsabai Elõre FC - MTK Budapest0:3
18:00Csakvar Tk - Mosonmagyaróvári TE0:0
18:00Gyirmot SE - Nyiregyhaza Spartacus FC1:1
Icelandic 1 Deild
TimeGameTip
16:00Fram Reykjavik - Leiknir Faskrudsfjördur4:0
Icelandic Úrvalsdeild W.
TimeGameTip
19:00Fylkir Reykjavik W. - FH Hafnarfjodur W.0:4
Indonesian Liga 1
TimeGameTip
08:00Perseru Serui - Bhayangkara Surabaya United1:2
09:00Pusamania Borneo - PS TNI2:0
12:30Bali United - Madura United FC0:2
Irish FA Cup
TimeGameTip
12:00Bluebell United - Sheriff YC1:0
12:00Evergreen FC - Drogheda United1:2
14:00Portmarnock FC - St. Patrick's Athletic0:2
14:00Killester United - Galway United1:4
18:30Dundalk - Derry City2:0
Israeli Toto Cup
TimeGameTip
17:00Maccabi Netanya - Bnei Yehuda1:2
17:45Ironi Kiryat Shmona - Hapoel Haifa1:0
19:00Maccabi Haifa - Hapoel Akko2:1
Italian Coppa Lega Pro
TimeGameTip
16:00Cuneo - SSD Monza 19121:1
16:00Modena - Pistoiese0:3
17:00A.c. Mestre - Sudtirol0:1
17:00Santarcangelo - Fano2:0
19:30Calcio Catania - Sicula Leonzio2:1
19:30Prato - Robur Siena2:1
19:30Bisceglie - SS Monopoli1:1
Italian Cup
TimeGameTip
17:00Genoa - Cesena1:1
19:30Verona - Avellino4:1
Italian Super Cup
TimeGameTip
19:45Juventus - Lazio2:0
Japanese J-League
TimeGameTip
05:00Sapporo - Ventforet Kofu2:1
10:00Shimizu S-Pulse - Kashiwa Reysol0:3
10:30Gamba Osaka - Iwata Jubilo2:1
11:00Vegalta Sendai - Sanfrecce Hiroshima0:3
11:00Omiya Ardija - Niigata Albirex1:0
11:00FC Tokyo - Vissel Kobe2:0
11:00Kawasaki Frontale - Kashima Antlers0:1
11:00Yokohama Marinos - Sagan Tosu2:1
Kazakhstan Pr. League
TimeGameTip
12:00Okzhetpes - Kairat Almaty0:1
14:00Atyrau - Irtysh Pavlodar0:0
14:00Taraz - FC Akzhaiyk0:0
Latvian Virsliga
TimeGameTip
14:00Jelgava - FK Spartaks Jurmala1:1
17:00Riga FC - FS Metta LU4:1
Lithuanian 1 Lyga
TimeGameTip
11:00FK Panevezys - FC Pakruojis1:1
13:00Trakai II - Zalgiris II0:2
Lithuanian A Lyga
TimeGameTip
13:00FK Stumbras Kaunas - FK Atlantas1:2
15:00Lietava Jonava - Utenis0:2
Luxembourg Division 1
TimeGameTip
15:00FC Rm Hamm Benfica - US Esch1:2
15:00Jeunesse d'Esch - Differdange 031:5
15:00Victoria Rosport - Una Strassen1:1
16:00US Mondorf-Les-Bains - F91 Dudelange1:4
Macedonian 1. MFL
TimeGameTip
16:00FK Shkupi - Akademija Pandev1:2
16:00Pobeda Prilep - FK Pelister2:3
16:00FK Sileks - FK Skopje2:1
Mexican Liga Ascenso
TimeGameTip
01:00Potros Uaem - Juarez FC1:1
02:15Club Celaya - Cimarrones De Sonora1:0
03:00Dorados de Sinaloa - Leones Negros3:0
Mexican Primera
TimeGameTip
01:00CF Monterrey - Guadalajara Chivas1:2
01:06Pachuca - UANL Tigres1:3
03:00Necaxa - Leon2:0
18:00Unam Pumas - Lobos2:0
Moldovan Div. 1
TimeGameTip
16:00FC Spicul - Dacia Chisinau1:3
17:00FC Zimbru - Zaria Bal?i2:3
Norwegian Div. 2 Avd. 1
TimeGameTip
12:00Skeid - Asker1:1
14:30Hamarkameratene - Finnsnes5:1
15:00Raufoss - Brumunddal4:1
Norwegian Div. 2 Avd. 2
TimeGameTip
15:00Notodden - Vard Haugesund1:1
17:00Hodd - Bryne2:1
Norwegian Division 1
TimeGameTip
14:00Elverum - Bodo/Glimt1:3
17:00Start - Florø3:0
17:00Ranheim - Ullensaker/Kisa4:1
17:00Sandnes - Asane1:2
17:00Fredrikstad - Levanger2:0
17:00Kongsvinger IL - Jerv0:0
17:00Arendal - Strommen2:0
17:00Mjondalen - Tromsdalen3:1
Norwegian Eliteserien
TimeGameTip
17:00Haugesund - Stabaek2:1
17:00Aalesund - Viking0:2
17:00Brann - Odd2:1
17:00Kristiansund - Sarpsborg2:0
19:00Stromsgodset - Lillestroem1:1
Norwegian Toppserien W.
TimeGameTip
12:00Sandviken W. - Medkila W.3:0
Panamanian Primera
TimeGameTip
00:00Plaza Amador - Sporting San Miguelito3:1
02:00Santa Gema FC - Tauro0:1
23:00Chorillo - CD Arabe Unido2:0
Paraguayan Primera
TimeGameTip
20:00Guarani Asuncion - Deportivo Capiata2:1
22:10Sportivo Luqueño - Olimpia Asuncion0:1
Peruvian Primera
TimeGameTip
19:00Union Comercio - Sporting Cristal0:1
21:30Alianza Atletico - UTC de Cajamarca2:0
21:30Comerciantes Unidos - Alianza Lima2:1
21:30Deportivo San Martin - Real Garcilaso2:0
Peruvian Segunda
TimeGameTip
18:00Sport Ancash - Carlos Mannucci1:0
21:00Cienciano del Cuzco - Deportivo Hualgayoc3:1
21:00Los Caimanes - Deportivo Coopsol1:0
21:30Universidad Cesar Vallejo - Sport Victoria2:1
22:00Willy Serato - CD Sport Loreto0:0
Polish 1 Liga
TimeGameTip
16:00Chrobry Glogow - GKS Tychy0:1
18:00Stal Mielec - Olimpia Grudziadz2:0
18:47Wigry Suwalki - Gornik Leczna2:0
19:00Zaglebie Sosnowiec - Pogon Siedlce2:0
Polish 2 Liga
TimeGameTip
16:00Stal Stalowa Wola - GKS Belchatow2:0
16:00Olimpia Elblag - Gwardia Koszalin2:0
Polish Ekstraklasa
TimeGameTip
14:30Gornik Zabrze - Arka Gdynia0:0
17:00Korona Kielce - Jagiellonia Bialystok2:0
Port. Segunda Liga
TimeGameTip
11:15Arouca - Porto B0:1
16:00Gil Vicente - CD Cova Piedade1:2
16:00Leixoes - Varzim2:0
16:00CD Santa Clara - Sporting Covilha0:1
16:00Uniao Madeira - Real Sport Clube Massamá2:1
17:00Benfica B - Nacional Madeira2:1
17:00Vitoria Guimaraes B - Oliveirense0:2
17:00Penafiel - Famalicao0:2
Portuguese Prim. Liga
TimeGameTip
16:00Pacos Ferreira - Aves0:2
18:00Sporting Braga - Portimonense3:0
20:15Tondela - Porto0:5
Romanian Liga 1
TimeGameTip
15:30CS Universitatea Craiova - Botosani2:0
18:00Iasi - Dinamo Bucharest0:2
Russian Division 1
TimeGameTip
13:00Tom Tomsk - Shinnik Yaroslavl0:1
14:00FC Volga-Olimpiyets - Tyumen2:1
15:00Avangard Kursk - Yenisey1:1
15:00Tambov - Rotor Volgograd3:0
16:00Krylya Sovetov - Dynamo St. Petersburg2:1
16:00Zenit St Petersburg II - Baltika Kaliningrad0:3
16:00Fakel Voronezh - Spartak-2 Moscow1:2
17:00Khimki - Volgar Astrakhan0:1
18:00Kuban Krasnodar - FC Orenburg2:0
Russian Division 2 South
TimeGameTip
14:45Anzhi Makhachkala-2 - FC Armavir1:3
Russian Premier League
TimeGameTip
09:00SKA-Khabarovsk - Rubin Kazan0:2
15:30Lokomotiv Moscow - Tosno4:0
18:00FC Krasnodar - Amkar Perm3:1
18:00Zenit St Petersburg - Akhmat Grozny3:0
S. Korean K-League
TimeGameTip
11:00Gwangju FC - Daegu1:0
11:00Ulsan Hyundai - Pohang Steelers0:0
11:00Gangwon - Jeju United2:1
S. Korean K-League Challenge
TimeGameTip
11:00Daejeon Citizen - Busan I Park2:3
11:00Suwon FC - Ansan Greeners2:0
Serbian Super Liga
TimeGameTip
16:00Crvena Zvezda - FK Backa BP3:1
16:30Zemun - Cukaricki Stankom0:3
18:00Vojvodina - FK Partizan1:2
19:00Napredak - Borac Cacak5:1
19:00Radnicki Nis - FK Rad2:0
Slovakian 2. Liga
TimeGameTip
16:00MFK Skalica - ZP Sport Podbrezova B2:0
16:00Sered - Slavoj Trebisov2:1
Slovakian Super Liga
TimeGameTip
17:30Slovan Bratislava - Dunajska Streda3:1
Slovenian Division 1
TimeGameTip
17:00NK Krsko - Ankaran Hrvatini0:1
Spanish Super Cup
TimeGameTip
21:00Barcelona - Real Madrid0:1
Swe. Div. 2 Norra Svealand
TimeGameTip
12:30Syrianska Kerbura - Gamla Upsala SK0:1
Swe. Div. 2 Norrland
TimeGameTip
13:00Piteå IF - Anundsjö IF4:0
Swe. Div. 2 Östra Götaland
TimeGameTip
13:00IFK Malmö - Vimmerby IF1:1
14:00Nybro - Osterlen FF2:1
15:00IFK Hässleholm - Hässleholms IF1:1
Swe. Div. 2 Södra Svealand
TimeGameTip
15:00FC Linkoping City - Huddinge IF5:1
16:00Värmbols FC - Assyriska2:1
Swedish Allsvenskan
TimeGameTip
14:00Hammarby IF - Östersunds FK1:0
14:00AIK - AFC Eskilstuna2:0
16:30IFK Norrköping - Djurgardens IF0:3
16:30Jönköpings Södra - Örebro1:0
Swedish Div. 1 Norra
TimeGameTip
15:00Nyköpings BIS - Umea2:1
Swedish Superettan
TimeGameTip
14:00Varbergs - IF Brommapojkarna1:1
16:00IFK Värnamo - Dalkurd FF1:1
Swiss Cup
TimeGameTip
12:00FC Granichen - Sion1:3
13:30Kreuzlingen - Rapperswil-Jona1:5
13:30Münsingen - Düdingen2:0
14:00Ruti 1930 - Schaffhausen1:5
14:00CS Romontois - Grasshopper1:5
14:00Beroche Gorgier - Kosova Zurich1:1
14:00Bulle - SC YF Juventus1:3
14:00FC Wyler - Locarno1:4
14:30Echallens - Aarau1:3
15:00Baden - St Gallen1:5
15:30Gambarogno Contone - Winterthur1:2
Turkish Lig 1
TimeGameTip
18:00Boluspor - Giresunspor3:0
18:00Samsunspor - Gaziantep BBK2:1
19:45Balikesirspor - Adana Demirspor1:1
19:45Gaziantepspor - Ümraniyespor0:2
Turkish Super Lig
TimeGameTip
18:00Malatyaspor - Osmanlispor1:1
18:00Trabzonspor - Konyaspor0:0
19:45Besiktas - Antalyaspor4:0
Turkish Super Lig U21
TimeGameTip
14:30Yeni Malatyaspor U21 - Osmanlispor U211:0
15:00Besiktas U21 - Antalyaspor U212:1
Ukrainian Persha Liga
TimeGameTip
15:00Hirnyk-Sport Komsomolsk - Avanhard Kramatorsk2:0
15:00Gelios Kharkiv - Naftovyk-Ukrnafta Okhtyrka0:2
16:00Kolos Kovalyovka - FC Obolon-Brovar1:2
16:00Rukh Vynnyky - Zhemchuzhina Odessa0:2
17:00Desna Chernigov - FC Balkany Zorya3:0
17:00Inhulets Petrove - Sumy1:0
Ukrainian Premier League
TimeGameTip
15:00Illichivets Mariupol - Karpaty Lviv0:1
17:30Olimpik Donetsk - Chornomorets Odessa1:1
United States MLS
TimeGameTip
00:00DC United - Real Salt Lake1:2
00:30Columbus Crew - Chicago Fire1:2
00:30New York Red Bulls - Orlando City SC3:1
01:00Philadelphia Union - Montreal Impact2:1
01:00FC Dallas - Colorado Rapids4:0
01:00New England Revolution - Vancouver White Caps0:1
02:00Houston Dynamo - San Jose Earthquakes2:0
04:00Los Angeles Galaxy - New York City FC1:2
United States NASL
TimeGameTip
00:30North Carolina FC - Jacksonville Armada0:1
00:30Puerto Rico FC - San Francisco Deltas1:1
00:30Miami - Indy Eleven1:2
United States NWSL
TimeGameTip
00:30Orlando Pride W. - Sky Blue FC W.1:0
01:00Chicago Red Stars W. - Portland Thorns W.2:0
United States USL
TimeGameTip
00:00Charleston Battery - New York Red Bulls II3:0
00:00Harrisburg City Islanders - Pittsburgh Riverhounds0:0
00:00Ottawa Fury FC - Charlotte Independence0:1
00:00Richmond Kickers - Orlando City II1:3
00:30Louisville City FC - FC Cincinnati2:1
01:30Tulsa Roughnecks - Oklahoma City Energy1:2
01:30Swope Park Rangers - Orange County Blues2:0
02:00Real Monarchs - Colorado Springs1:0
03:30Reno 1868 - San Antonio2:1
22:00Portland Timbers II - Sacramento Republic0:1
22:00Bethlehem Steel - Toronto FC II1:1
Venezuelan Primera
TimeGameTip
16:00Deportivo La Guaira - Deportivo Tachira2:0
21:00Trujillanos - Mineros de Guayana1:1
21:00Atletico Venezuela - Atletico Socopo2:1
21:30Monagas - Estudiantes Merida1:1
Welsh Premier League
TimeGameTip
17:15Barry Town - Aberystwyth0:0