<< 12 August 2017 >>

Armenian Premier League
TimeGameTip
15:00Alashkert - Ararat Yerevan4:1
Aus. Brisbane PL
TimeGameTip
08:00Albany Creek - Rochedale Rovers0:2
08:00Peninsula Power - Ipswich Knights4:0
09:00Capalaba - Souths United SC0:3
09:00Mitchelton FC - Eastern Suburbs Brisbane0:0
10:00Grange Thistle - Lions FC1:1
Aus. NPL ACT
TimeGameTip
06:00Riverina Rhinos FC - Gungahlin United FC1:3
06:00Woden Weston - Monaro Panthers5:0
08:30Belconnen United - Cooma Tigers4:0
Aus. NPL Northern NSW
TimeGameTip
05:30Newcastle Jets Youth - Lambton Jaffas FC0:4
09:00Hamilton Olympic FC - Broadmeadows1:1
Aus. NPL Queensland
TimeGameTip
08:00SWQ Thunder - Moreton Bay Jets0:3
09:00Brisbane Strikers - Brisbane Roar Youth5:0
09:30Gold Coast City FC - Western Pride3:0
10:00Northern Fury - Olympic FC1:4
Aus. NPL South Australia
TimeGameTip
06:30Campbelltown City - Adelaide Comets1:1
06:30North Eastern MetroStars - Croydon Kings2:1
06:30Para Hills Knights - Adelaide Olympic1:2
06:30Adelaide City - West Adelaide Blues2:0
06:30Adelaide Blue Eagles - West Torrens Birkalla SC2:0
06:30Adelaide United Youth - Cumberland United3:1
Aus. NPL Tasmania
TimeGameTip
05:00Clarence United FC - Devonport City SC1:3
07:30Launceston City - Hobart Olympia0:5
Aus. NPL Victoria
TimeGameTip
06:00North Geelong Warriors - Melbourne Knights0:1
06:00Avondale Heights - Bulleen Lions0:1
08:00Green Gully Cavaliers - Hume City0:2
Aus. NPL Victoria W.
TimeGameTip
07:00Geelong Galaxy W. - Calder United SC W.0:1
Aus. NPL Western
TimeGameTip
08:00Perth Glory FC Youth - Subiaco AFC0:1
08:00Bayswater City - Armadale SC4:1
08:00Balcatta - Stirling Lions1:3
08:00Mandurah City - ECU Joondalup1:4
08:00Sorrento FC - Floreat Athena2:1
08:00Inglewood United - Cockburn City1:1
08:00Perth SC - Joondalup United1:1
Austrian Bundesliga
TimeGameTip
15:00Altach - Salzburg1:4
17:30Austria Vienna - LASK Linz1:0
17:30Sturm Graz - Wolfsberger1:0
17:30St Polten - Mattersburg1:3
Austrian Regionalliga
TimeGameTip
15:30FC Kitzbühel - Altach II2:1
16:00Wacker Innsbruck II - Dornbirn2:0
16:00VfB Hohenems - FC Pinzgau Saalfelden3:0
16:00Grodig - SV Wörgl4:0
16:00TSV St Johann - FC Alberschwende1:1
16:00Karabakh Wien - St. Pölten II3:1
17:00Seekirchen - Hard 19221:0
18:00Admira Wacker II - FC Stadlau1:2
Azerbaijani Pr. League
TimeGameTip
17:00Inter Baku - Gabala2:0
Belarusian Pr. League
TimeGameTip
16:00FC Slutsk - Neman Grodno1:2
17:00FC Vitebsk - Naftan Novopolotsk3:0
18:00FK Krumkachy Minsk - Dnepr Mogilev2:2
Belgian First Division A
TimeGameTip
17:00KV Mechelen - Gent2:0
19:00Eupen - Kortrijk1:2
19:00Lokeren - Mouscron-Peruwelz1:1
19:30Oostende - Waasland-Beveren3:1
Belgian First Division B
TimeGameTip
16:00Roeselare - Oud-Heverlee Leuven1:2
19:30Westerlo - Tubize2:0
Bolivian Profesional Liga
TimeGameTip
20:00Guabira Montero - Sport Boys Warnes3:1
Bosnian Premier Liga
TimeGameTip
16:00Vitez - Sloboda Tuzla2:1
19:00Zrinjski Mostar - FK Krupa2:1
19:30FK Željeznicar - Borac Banja Luka2:1
Brazilian Serie A
TimeGameTip
20:00Atletico GO - Coritiba PR2:1
23:00Vitoria BA - Avai3:0
Brazilian Serie B
TimeGameTip
00:30Vila Nova - Boa EC1:0
01:30America MG - Nautico RR4:1
20:30Internacional RS - Londrina PR4:0
20:30Ceara CE - Crb AL2:1
20:30Parana - ABC Futebol3:1
23:00Oeste - Paysandu PA0:0
23:00Figueirense - Goias1:1
Brazilian Serie C
TimeGameTip
19:30Mogi Mirim - Ypiranga RS1:1
20:00Csa Al - Remo2:1
20:00Tupi MG - Macae Esporte RJ1:1
21:00Sampaio Correa MA - Confianca1:1
22:30Volta Redonda - Bragantino0:2
Bulgarian Pr. League
TimeGameTip
16:15Etar Tarnovo - Pirin Blagoevgrad2:0
19:00Ludogorets Razgrad - Vereya Stara Zagora4:0
Chilean Primera
TimeGameTip
01:00O'Higgins - Union Espanola1:2
17:00Curico Unido - Santiago Wanderers1:2
20:30Deportes Temuco - Huachipato0:2
23:00Universidad Catolica - Everton Vina2:0
Chilean Primera B
TimeGameTip
23:00Deportes Puerto Montt - CDSC Iberia2:0
Chinese League 1
TimeGameTip
12:30Wuhan Zall - Dalian Yifang1:1
12:35Beijing Renhe - Beijing Enterprises Group F.C1:1
12:35Shenzhen - Zhejiang Yiteng3:0
12:35Shijiazhuang - Qingdao Huanghai1:1
12:35Nei Mongol Zhongyou - Meizhou Hakka2:1
12:45Shanghai Shenxin - Lijiang Jiayunhao1:1
Chinese Super League
TimeGameTip
12:35Shandong Luneng - Shanghai Shenhua3:0
Club Friendlies
TimeGameTip
09:30CF Rayo Majadahonda - Alcorcon1:3
09:30Leganes - Atletico Madrid0:1
13:00Husqvarna FF - Sollentuna FK0:1
13:30Dordrecht - RKC Waalwijk0:2
13:30Den Bosch - OJC Rosmalen4:0
13:45Patronato - Newell's Old Boys2:0
14:00Velez Sarsfield - Gimnasia La Plata1:0
15:00Emmen - De Graafschap1:1
16:00MVV Maastricht - Achilles 292:0
16:00Atalanta - Venezia1:1
16:00AEL Limassol - Paphos FC4:1
16:30Bezanija - BSK Borca1:2
17:00Atromitos - Panionios2:0
17:00Aris Saloniki - Panetolikos0:2
17:15Larissa - Xanthi2:0
18:00Sporting Gijon - Real Sociedad2:0
18:00Mallorca - Sevilla Atletico2:1
18:00Ontinyent - Union Adarve Barrio del Pilar2:1
18:00Tudelano - Numancia2:0
18:00Real Murcia - La Hoya Lorca CF1:3
18:00Anorthosis Famagusta - Aris Limassol4:0
18:00Real Oviedo - Valladolid2:0
18:30UD Logrones - Huesca2:1
18:30Athletic Bilbao B - Barakaldo1:1
18:30Athletic Bilbao - Alaves0:0
19:00Elche - Levante1:1
19:00Fuenlabrada - Alcorcon1:0
19:00CF Reus Deportiu - Girona1:1
19:30Inter Milan - Betis4:0
19:30Hercules - Rayo Vallecano1:2
19:30Real Madrid Castilla - Real Valladolid B2:1
19:30Albacete Balompie - Getafe0:2
19:45Atlético de Pinto - Gimnastica Segoviana1:1
20:00Zaragoza - Eibar0:3
20:00San Fernando - Recreativo Huelva0:2
20:30Tenerife - Deportivo La Corunya2:0
21:00Las Palmas - Malaga2:0
Colombian Primera A
TimeGameTip
01:45Deportes Tolima - Atletico Huila3:0
21:15Atletico Bucaramanga - Club Cortuluá2:0
23:30Rionegro Águilas - Once Caldas2:1
Colombian Primera B
TimeGameTip
21:30Leones FC - Fortaleza FC3:1
21:30Valledupar - Deportivo Pereira0:1
Copa Catalunya
TimeGameTip
19:30Terrassa - Vilafranca2:1
Croatian 1. HNL
TimeGameTip
18:00NK Lokomotiva - NK Osijek0:0
20:00NK Inter Zaprešic - Istra 19610:1
Czech CFL
TimeGameTip
09:15MFk Chrudim - Usti nad Orlici1:1
09:15Loko Vltavin - Pisek0:0
09:15Slavoj Vyšehrad - Stechovice1:1
09:30Benesov - Sokol Cizova1:1
09:30Kraluv Dvur - Prevysov1:1
Czech Druhá Liga
TimeGameTip
09:15Olympia HK - FK Viktoria Žižkov1:1
16:001.FK Príbram - FC Sellier & Bellot Vlasim2:1
16:00MFK Frydek-Mistek - Trinec0:1
Czech First Liga
TimeGameTip
15:00Zbrojovka Brno - Bohemians 19052:0
15:00FC Slovacko - FC Banik Ostrava0:1
15:00Viktoria Plzen - Sigma Olomouc2:1
Czech Liga U19
TimeGameTip
09:30Fastav Zlin - Slovacko0:2
09:30Banik Ostrava - Opava3:0
10:00Teplice - Slavia Prague2:1
10:001.FK Príbram - FK Mlada Boleslav1:1
10:00Sigma Olomouc - FC Hradec Kralove2:1
10:00Viktoria Plzen - MFK Frýdek-Místek U195:1
12:00Bohemians 1905 Praha U19 - FC Zbrojovka Brno1:1
Czech MSFL
TimeGameTip
09:30Viktoria Otrokovice - Jiskry Rýmarov2:1
16:00Lisen - Uhersky Brod3:0
16:00HFK Olomouc - Valasske Mezirici0:0
16:00RSM Hodonin-Sardice - Mohelnice2:0
16:00Odra Petrkovice - Vyskov1:1
Danish Division 2
TimeGameTip
12:00B 93 Copenhagen - AB Gladsaxe2:3
13:00Middelfart - Hellerup IK0:0
14:00Skovshoved - Frem1:3
14:00Hillerød Fodbold - Bronshoj0:2
14:00Kolding - Greve2:1
14:00Jammerbugt - FC Sydvest 051:1
14:00Naesby - Marienlyst0:3
14:00Aarhus Fremad - Kjellerup2:0
Danish Superligaen
TimeGameTip
15:00Lyngby BK - Sonderjyske1:0
17:30Copenhagen - AC Horsens2:0
Dutch Eredivisie
TimeGameTip
17:30VVV Venlo - Sparta Rotterdam0:0
17:30PSV Eindhoven - AZ1:1
19:45Heracles - Ajax1:5
19:45Vitesse - NAC Breda2:1
Ecuadorian Primera B
TimeGameTip
18:00Manta FC - LDU de Loja1:2
21:00Imbabura SC - LDU de Portoviejo2:1
21:00CD Colon - America de Quito0:1
22:00Club Deportivo Técnico Universitario - Mushuc Runa3:1
Ecuadorian Serie A
TimeGameTip
18:00Universidad Catolica del Ecuador - Macara0:0
22:00Guayaquil City FC - Nacional0:0
Eng. National North
TimeGameTip
15:00Telford - Salford City2:2
15:00Blyth Spartans - Tamworth1:2
15:00Boston United - Spennymoor Town1:2
15:00Bradford Park - York1:2
15:00Chorley - Curzon Ashton FC0:0
15:00Darlington - Alfreton1:0
15:00FC United of Manchester - Kidderminster2:3
15:00Leamington - Southport1:3
15:00North Ferriby - Brackley0:3
15:00Nuneaton Town FC - Gainsborough2:1
15:00Stockport - Harrogate Town2:1
Eng. National South
TimeGameTip
15:00Bath - Chelmsford0:2
15:00Braintree - Chippenham Town2:1
15:00Concord Rangers - Truro City0:2
15:00Gloucester - Wealdstone FC1:3
15:00Hampton & Richmond - Eastbourne1:1
15:00Havant & Waterlooville - Dartford2:0
15:00Hungerford Town FC - Hemel Hempstead Town2:1
15:00Poole Town - East Thurrock United0:2
15:00St Albans City - Weston-Super-Mare2:1
15:00Welling United - Bognor Regis Town0:2
15:00Whitehawk - Oxford City1:1
Eng. Premier League
TimeGameTip
12:30Watford - Liverpool1:1
15:00Chelsea - Burnley2:0
15:00Crystal Palace - Huddersfield1:2
15:00Everton - Stoke1:2
15:00Southampton - Swansea2:0
15:00West Bromwich Albion - Bournemouth0:1
17:30Brighton - Manchester City0:5
English Championship
TimeGameTip
15:00Barnsley - Ipswich2:0
15:00Birmingham - Bristol City0:1
15:00Brentford - Nottingham Forest0:0
15:00Cardiff - Aston Villa0:1
15:00Derby - Wolverhampton2:0
15:00Hull - Burton Albion1:0
15:00Leeds - Preston0:2
15:00Millwall - Bolton2:1
15:00Reading - Fulham2:1
15:00Sheffield Wednesday - QPR0:0
17:30Middlesbrough - Sheffield United0:2
English Isthmian Premier
TimeGameTip
15:00Burgess Hill Town - Needham Market FC0:2
15:00Thurrock - Margate FC1:0
15:00Leatherhead - Lowestoft Town2:0
15:00Tonbridge Angels - Hendon4:0
15:00Leiston - Dorking0:0
15:00Harrow Borough - Harlow0:1
15:00Dulwich Hamlet - Staines Town1:1
15:00Metropolitan Police - Worthing FC0:0
15:00Billericay - Kingstonian2:1
15:00Enfield Town - Folkestone Invicta1:2
15:00Merstham - Wingate & Finchley1:3
15:00Tooting & Mitcham - Brightlingsea Regent0:2
English League 1
TimeGameTip
15:00Rotherham - Southend United1:0
15:00AFC Wimbledon - Shrewsbury1:0
15:00Blackburn - Doncaster2:0
15:00Bristol Rovers - Peterborough1:0
15:00Blackpool - Milton Keynes Dons2:0
15:00Gillingham - Bradford0:1
15:00Oxford United - Portsmouth1:1
15:00Northampton - Fleetwood0:2
15:00Plymouth Argyle - Charlton0:1
15:00Rochdale - Scunthorpe2:1
15:00Walsall - Oldham2:1
English League 2
TimeGameTip
15:00Crewe - Newport2:1
15:00Barnet - Luton1:1
15:00Cambridge United - Carlisle1:0
15:00Colchester - Stevenage2:0
15:00Cheltenham - Crawley Town1:1
15:00Grimsby - Coventry1:2
15:00Lincoln - Morecambe3:1
15:00Mansfield - Forest Green0:2
15:00Notts County - Chesterfield1:0
15:00Port Vale - Wycombe2:1
15:00Swindon - Exeter0:1
15:00Yeovil - Accrington0:2
English National League
TimeGameTip
12:30Maidenhead - Hartlepool1:2
15:00Barrow - Woking0:2
15:00Chester - Halifax1:2
15:00Boreham Wood - Solihull Moors F.C.3:0
15:00Dover - Wrexham1:0
15:00Eastleigh FC - Dagenham and Redbridge1:1
15:00Ebbsfleet - AFC Fylde1:0
15:00Gateshead - Torquay0:1
15:00Leyton Orient - Maidstone United0:2
15:00Macclesfield - Bromley1:0
15:00Aldershot - Guiseley0:0
15:00Tranmere - Sutton2:0
English Northern Premier
TimeGameTip
15:00Hednesford Town - Ashton Utd2:0
15:00Buxton FC - Lancaster City2:0
15:00Sutton Coldfield - Shaw Lane Aquaforce1:2
15:00Barwell - Whitby Town1:3
15:00Altrincham - Stafford Rangers3:1
15:00Mickleover Sports - Witton Albion1:2
15:00Warrington Town - Rushall Olympic1:1
15:00Stalybridge Celtic - Nantwich2:1
15:00Workington - Halesowen Town2:0
15:00Farsley Celtic - Coalville Town2:1
15:00Grantham Town - Marine2:0
English Southern Premier
TimeGameTip
15:00Tiverton Town - Bishop's Stortford1:0
15:00Weymouth - St Ives Town0:1
15:00Basingstoke - Frome Town2:1
15:00Merthyr Town - Hitchin Town1:1
15:00Royston Town - Stratford Town FC0:0
15:00Biggleswade Town - Chesham Utd2:0
15:00Redditch United - Dunstable Town2:1
15:00Slough Town - Kettering2:0
15:00Kings Lynn - Gosport Borough2:1
15:00Banbury United - Dorchester2:0
15:00St Neots Town - Farnborough0:3
15:00Kings Langley - Hereford1:2
Estonian Esiliiga
TimeGameTip
17:00FC Kuressaare - Tartu FC Santos2:1
17:00FCI Tallinn II - Tallinna FC Flora U212:2
17:00Tallinna FC Levadia U21 - Rakvere JK Tarvas0:1
Estonian Meistriliiga
TimeGameTip
14:00JK Sillamäe Kalev - Parnu Linnameeskond4:0
17:00Nomme Kalju FC - Tartu JK Tammeka4:1
Faroe Islands Pr. League
TimeGameTip
15:00TB Tvoroyri - B36 Torshavn1:2
15:00HB Torshavn - Runavik0:2
15:00ÍF Fuglafjørður - Skala IF0:3
17:0007 Vestur - EB/Streymur1:2
Finnish Kakkonen Group A
TimeGameTip
15:00JäPS - Mikkeli1:1
15:00Legirus Inter - Kiffen2:1
Finnish Kakkonen Group B
TimeGameTip
15:00Jazz - TPV Tampere2:0
15:00Tampere United - NuPS5:1
15:00Peimari United - MuSa0:1
15:00Viikingit - Espoo3:1
16:30Kapylan Pallo - BK-462:0
Finnish Kakkonen Group C
TimeGameTip
15:00VIFK Vaasa - AC Kajaani0:3
15:00OTP FC - GBK1:4
17:47TP-47 - JBK1:1
Finnish Ykkonen
TimeGameTip
15:00EIF - AC Oulu1:2
15:00Jaro - Gnistan3:1
15:00Haka - Grankulla IFK4:0
French Ligue 1
TimeGameTip
16:00Nantes - Marseille1:3
19:00Amiens - Angers1:2
19:00Bordeaux - Metz4:0
19:00Caen - Saint-Etienne2:1
19:00Toulouse - Montpellier2:1
French Ligue 2
TimeGameTip
14:00Sochaux - RC Lens0:2
Georgian U'lesi Liga
TimeGameTip
15:00Samtredia - Dinamo Tbilisi1:2
German DFB Cup
TimeGameTip
14:30Germania Halberstadt - Freiburg0:3
14:30Chemnitz - Bayern Munich1:3
14:30Hansa Lüneburg - Mainz1:4
14:30Leher TS - Cologne1:5
14:30SpVgg Unterhaching - Heidenheim1:2
14:30Erndtebrück - Eintracht Frankfurt1:3
14:301. FC Rielasingen-Arlen - Borussia Dortmund1:4
14:30Eichede - Kaiserslautern0:4
17:30Rot-Weiss Erfurt - Hoffenheim0:3
17:30Jahn Regensburg - Darmstadt0:2
17:30Arminia Bielefeld - Dusseldorf0:1
19:45Kickers Wurzburg - Werder Bremen1:2
German Regionall. Bavaria
TimeGameTip
13:00Seligenporten - TSV 1860 Rosenheim1:3
13:00SpVgg Greuther Fürth II - Memmingen0:2
13:00VfR Garching - Wacker Burghausen2:1
13:00FV Illertissen - SV Schalding-Heining1:2
15:00FC Pipinsried - FC Augsburg II1:2
German Regionall. North
TimeGameTip
12:30Weiche Flensburg - TSV Havelse1:1
15:00SSV Jeddeloh - Eutin 080:2
German Regionall. Southwest
TimeGameTip
13:00Freiburg II - Eintracht Stadtallendorf0:1
13:00Hessen Kassel - Stuttgart II2:1
13:00Ulm 1846 - Kickers Offenbach1:1
13:00Frankfurt FSV - Wormatia Worms2:1
13:00FSV Mainz 05 II - Astoria Walldorf3:0
German Regionall. West
TimeGameTip
13:00Wiedenbruck - Viktoria Köln1:2
13:00Wuppertaler - FC Wegberg-Beeck3:1
13:00Borussia Dortmund II - Wattenscheid 093:0
13:00Fortuna Düsseldorf II - Westfalia Rhynern3:1
13:00Oberhausen - Verl2:0
13:00Alemannia Aachen - SV Rodinghausen0:2
Honduran Liga Nacional
TimeGameTip
22:00Marathon - CD Platense1:2
23:00UPNFM - Real Espana2:0
Hungarian NB 1
TimeGameTip
17:00Budapest Honved - Ujpest1:0
17:00Vasas Budapest - Mezokövesd SE2:1
17:00Ferencvaros - Paksi FC2:0
17:00Diosgyori Vtk - Puskas Akademia1:1
17:00Szombathelyi Haladás - Balmazújvárosi2:1
19:30Videoton - Debreceni VSC1:1
Icelandic Cup
TimeGameTip
17:00Hafnarfjordur - IBV Vestmannaeyja2:1
Indonesian Liga 1
TimeGameTip
09:00Persija Jakarta - Persiba Balikpapan4:0
12:30Arema - Persib Bandung1:1
12:30Persela Lamongan - PSM Makassar0:1
Irish FA Cup
TimeGameTip
19:00Bray Wanderers - Cork City1:1
19:30Longford Town - Sligo Rovers0:3
19:45Cobh Ramblers - Limerick FC0:1
Israeli Toto Cup
TimeGameTip
17:00Hapoel Raanana - Maccabi Tel-Aviv1:2
19:00Beitar Jerusalem - Hapoel Ashkelon FC1:1
Italian Coppa Lega Pro
TimeGameTip
17:00Teramo - Fondi3:0
Italian Cup
TimeGameTip
19:00Bologna - Cittadella3:0
19:30Carpi - Salernitana0:2
19:30SPAL - Renate2:0
19:30Pordenone - Lecce2:1
19:30Benevento - Perugia0:2
19:30Brescia - Pescara1:3
19:45Crotone - Piacenza3:1
19:45Sampdoria - Foggia3:0
19:45Sassuolo - Spezia2:0
19:45Chievo - Ascoli4:1
19:45Udinese - Frosinone3:0
20:00Bari - Cremonese0:1
20:15Cagliari - Palermo3:0
Japanese J-League 2
TimeGameTip
10:00Nagoya Grampus - Matsumoto Yamaga2:0
Kazakhstan Pr. League
TimeGameTip
13:30Kaisar Kyzylorda - Tobol Kostanay0:1
14:00FC Shakhter Karagandy - FC Ordabasy2:0
Latvian Virsliga
TimeGameTip
17:00FK Liepaja - Rigas Futbola Skola1:2
Lithuanian A Lyga
TimeGameTip
17:00Trakai FK - Zalgiris Vilnius2:1
Mexican Liga Ascenso
TimeGameTip
01:00Mineros De Zacatecas - Alebrijes De Oaxaca2:0
02:00Atlético San Luis - Atlante1:1
02:00Correcaminos - Tampico Madero2:1
03:00Cafetaleros de Tapachula - Venados FC2:1
23:00Atlético Zacatepec - Murciélagos4:1
Mexican Primera
TimeGameTip
01:00Puebla - Club Tijuana1:0
03:00Atlas Guadalajara - America Mexico0:0
23:00Queretaro - Atletico Monarcas Morelia2:1
23:00Cruz Azul - Toluca2:0
Moldovan Div. 1
TimeGameTip
16:00Petrocub - CSF Speranta1:0
16:00FC Sfântul Gheorghe - Sheriff Tiraspol0:5
Montenegrin 1. CFL
TimeGameTip
16:30FK Grbalj - Rudar Pljevlja0:2
16:30FK Iskra Danilovgrad - FK Kom1:2
16:30Mladost Podgorica - Decic1:0
16:30OFK Petrovac - FK Sutjeska2:0
16:30Zeta Golubovci - Buducnost Podgorica0:1
N. Irish Championship
TimeGameTip
15:00PSNI - Knockbreda1:0
N. Irish Premiership
TimeGameTip
15:00Ballinamallard United - Glentoran1:2
15:00Cliftonville - Ards FC2:0
15:00Dungannon - Coleraine1:3
15:00Linfield - Carrick Rangers5:0
17:30Warrenpoint Town - Glenavon2:1
Norwegian Div. 2 Avd. 1
TimeGameTip
15:00Alta - KFUM Oslo1:2
15:00Baerum - Nybergsund IL-Trysil0:1
15:00Kjelsas - Grorud0:1
Norwegian Div. 2 Avd. 2
TimeGameTip
13:00Vidar - Egersund1:1
15:00Nest Sotra - Fram Larvik1:1
15:00Byasen - Nardo0:2
15:00Vindbjart - Honefoss1:2
Norwegian Eliteserien
TimeGameTip
17:00Molde - Rosenborg2:1
Norwegian Toppserien W.
TimeGameTip
12:00Kolbotn W. - Arna-Bjørnar W.0:1
14:00Valerenga W. - Klepp W.0:2
14:00Stabaek W. - Røa IL W.3:1
Panamanian Primera
TimeGameTip
02:00San Francisco - Atletico Veraguense1:2
03:00CA Independiente - Alianza FC0:0
Paraguayan Primera
TimeGameTip
00:10Rubio Nu - Nacional Asuncion1:2
22:10Sportivo Trinidense - Sol de America1:2
Peruvian Primera
TimeGameTip
17:00Juan Aurich - Sport Rosario1:1
18:30Sport Huancayo - FBC Melgar1:1
21:00Deportivo Municipal - Ayacucho2:1
Peruvian Segunda
TimeGameTip
21:30Sport Boys Association - Union Huaral0:1
21:30AD Santa Rosa - Alfredo Salinas FC0:0
Philippine Division 1
TimeGameTip
09:00Stallion FC - F.C. Meralco Manila0:3
Polish 1 Liga
TimeGameTip
11:30Odra Opole - Miedz Legnica1:1
16:30Rakow Czestochowa - Chojniczanka Chojnice0:2
18:00Bytovia Bytow - Ruch Chorzow4:1
Polish 2 Liga
TimeGameTip
16:00GKS Jastrzebie - Blekitni Stargard Szczecinski1:1
16:00Znicz Pruszkow - Gryf Wejherowo2:0
16:30Garbarnia Krakow - Siarka Tarnobrzeg1:2
17:00Wisla Pulawy - Legionovia Legionowo0:1
Polish Ekstraklasa
TimeGameTip
14:30Sandecja Nowy Sacz - Wisla Plock1:1
17:00Lech Poznan - Zaglebie Lubin1:0
19:30Wisla Krakow - Cracovia Krakow2:0
Port. Segunda Liga
TimeGameTip
11:15Academica - Sporting Braga B0:2
16:00Sporting Lisbon B - Academica Viseu0:0
Portuguese Prim. Liga
TimeGameTip
16:00Moreirense - Feirense2:0
18:15Belenenses - Maritimo2:1
20:30Boavista - Rio Ave0:1
Romanian Liga 1
TimeGameTip
16:30Concordia Chiajna - CS Juventus Bucuresti0:0
19:00Steaua - Astra Giurgiu2:0
Romanian Liga 2
TimeGameTip
09:00Resita - Balotesti2:0
09:00Dunarea Calarasi - CS Mioveni2:0
09:00FC Olimpia Satu Mare - Academica Clinceni0:1
09:00UTA Arad - FC Metaloglobus Bucuresti2:1
09:00Pandurii Targu Jiu - FC Chindia Targoviste0:2
09:00Luceafarul Oradea - FC Ripensia Timisoara2:0
09:00Afumati - AFC Hermannstadt0:0
14:00ASU Politehnica Timisoara - SCM Pitesti1:1
Russian Division 2 South
TimeGameTip
14:00Mashuk-KMV Pyatigorsk - Akademiya Futbola im Ponedelnyka3:0
15:00FK Angusht Nazran - Legion-Dynamo Makhachkala1:1
15:30SKA Rostov - FK Chaika0:2
16:30Krasnodar-2 - Dinamo Stavropol2:1
16:30Spartak Nalchik - FK Biolog Novokubansk1:1
17:00Druzhba Maykop - Kuban-2 Krasnodar3:0
17:00Chernomorets Novorossiysk - Spartak Vladikavkaz3:0
Russian Premier League
TimeGameTip
13:00FC Ufa - Rostov1:1
15:30CSKA Moscow - Spartak Moscow1:1
18:00Anzhi Makhachkala - Dinamo Moscow1:1
S. Korean K-League
TimeGameTip
11:00Sangju Sangmu Phoenix - Incheon United0:2
11:00Jeonnam Dragons - Jeonbuk Motors1:4
11:00Suwon Samsung Bluewings - FC Seoul2:0
S. Korean K-League Challenge
TimeGameTip
11:00Seoul E-Land FC - Bucheon FC 19950:2
S. Korean National Lge
TimeGameTip
11:00Gangneung City - Mokpo City0:2
Saudi Arabian Pr. Lge
TimeGameTip
17:10Al Shabbab - Ohod Madinah3:1
18:55Al Faisaly - Al Nassr2:1
Scottish Championship
TimeGameTip
15:00Greenock Morton - St Mirren2:0
15:00Dundee United - Queen of the South2:1
15:00Dunfermline - Inverness CT2:1
15:00Falkirk - Dumbarton1:2
15:00Brechin - Livingston1:3
Scottish League 1
TimeGameTip
15:00Airdrieonians - Arbroath2:1
15:00Ayr - Forfar1:2
15:00East Fife - Alloa0:3
15:00Queens Park FC - Albion Rovers1:1
15:00Raith - Stranraer3:0
Scottish League 2
TimeGameTip
15:00Clyde - Annan2:1
15:00Cowdenbeath - Edinburgh City2:0
15:00Montrose - Stenhousemuir2:1
15:00Peterhead - Elgin City4:0
15:00Stirling Albion - Berwick1:2
Scottish Premiership
TimeGameTip
15:00Hamilton - Dundee2:0
15:00Ross County - Aberdeen2:3
15:00Rangers - Hibernian1:0
15:00St Johnstone - Motherwell1:1
15:00Kilmarnock - Hearts2:1
Slovakian 2. Liga
TimeGameTip
16:00Tatran Liptovsky Mikulas - Lokomotiva Zvolen0:1
16:00Partizan Bardejov - FK Poprad1:2
16:00FC STK 1914 Šamorín - Nove Mesto nad Vahom4:0
18:00FK Pohronie - Spisska Nova Ves3:1
Slovakian Super Liga
TimeGameTip
17:30Zemplin Michalovce - 1. FC Tatran Prešov1:1
18:00Ruzomberok - Spartak Trnava1:1
18:00Trencin - Zp Sport Podbrezova3:0
18:00MŠK Žilina - Senica2:1
Slovenian Division 1
TimeGameTip
17:00ND Gorica - NK Aluminij1:1
19:20Olimpija Ljubljana - Rudar Velenje1:1
Swe. Div. 2 Norra Götaland
TimeGameTip
12:00Grebbestads IF - Trollhattan0:0
13:00FBK Karlstad - Nordvarmland FF2:1
14:00Lerums IS - Karlstad1:3
15:00Skoftebyns IF - Stenungsunds IF0:0
Swe. Div. 2 Norra Svealand
TimeGameTip
13:00Sundbybergs IK - IFK Lidingo2:1
13:00Forward - Skiljebo SK1:2
13:00Habo FF - FC Gute1:3
15:00Strömsbergs IF - Karlslunds IF HFK1:5
Swe. Div. 2 Norrland
TimeGameTip
12:00Morön BK - Bollnäs GIF1:1
12:00Söderhamns FF - Skellefteå FF1:2
12:00IFK Timrå - Gallivare Malmbergets FF5:0
13:00Valbo FF - Härnosands FF1:1
14:00Taftea IK - IFK Östersund0:2
14:00Bodens - Hudiksvalls Förenade FF2:1
Swe. Div. 2 Östra Götaland
TimeGameTip
13:00Kvarnby IK - Torns IF1:2
13:00IFK Berga - KSF Prespa Birlik2:1
13:00Lunds BK - Lindsdals IF2:0
15:00Räppe GOIF - Asarums IF FK0:1
Swe. Div. 2 Södra Svealand
TimeGameTip
13:00Boo FK - Sleipner0:4
15:00Värmdö IF - IFK Haninge0:2
15:00Sylvia - IFK Kumla1:2
15:00Motala - FF Södertälje1:0
15:00Örebro Syrianska IF - Rynninge IK2:0
Swe. Div. 2 Västra Götaland
TimeGameTip
12:00Torslanda - Tenhults IF3:1
13:00Eskilsminne IF - Dalstorps IF2:1
13:00Tvååkers IF - Hittarps IK1:0
14:00Hoganas BK - Lindome0:2
15:30Assyriska IK - Sävedalens IF2:0
Swedish Allsvenskan
TimeGameTip
15:00Halmstads BK - Sirius0:0
Swedish Superettan
TimeGameTip
15:00Östers IF - Gefle IF2:0
17:00GAIS - Syrianska FC2:0
Swiss Cup
TimeGameTip
15:00FC Bassersdorf 1 - AC Taverne 11:3
15:30Stade Payerne - Thun0:4
15:30SC Brühl St. Gallen - Chiasso1:3
15:30FC Biel-Bienne - FC Bavois1:0
16:00Linth 04 - Wohlen0:3
16:00FC Altdorf - Servette0:5
16:00FC Breitenrain - Young Boys0:4
16:00Vernier - Nyon2:2
16:45Kriens - Luzern0:4
17:00Arbon 05 - Wil0:2
17:00FC Concordia BS - BSC Old Boys0:3
17:00Wängi - Delemont0:4
17:00Hausen am Albis - Hergiswil0:3
17:00Malley - Stade Lausanne-Ouchy2:3
17:00Bellach - Koniz1:4
17:30Bassecourt - Lugano0:2
18:30NK Pajde - Lausanne1:4
Turkish Lig 1
TimeGameTip
17:00Caykur Rizespor - Manisaspor0:1
19:00Istanbulspor - Eskisehir0:2
19:45Adanaspor - Denizlispor2:1
Turkish Super Lig
TimeGameTip
18:00Genclerbirligi - Kardemir Karabukspor0:0
18:00Akhisar - Sivasspor1:0
19:45Goztepe - Fenerbahce0:4
19:45Alanyaspor - Kasimpasa0:0
Turkish Super Lig U21
TimeGameTip
15:00Akhisar U21 - Sivasspor U212:0
15:00Genclerbirligi U21 - Karabukspor U213:0
Ukrainian Premier League
TimeGameTip
15:00Stal Kamianske - Vorskla Poltava1:3
15:00Veres - Zorya Luhansk2:2
17:30PFC Oleksandria - Shakhtar Donetsk0:5
United States MLS
TimeGameTip
21:00Seattle Sounders - Sporting Kansas City2:0
23:00Toronto FC - Portland Timbers3:0
United States NASL
TimeGameTip
02:00FC Edmonton - New York Cosmos0:3
United States NWSL
TimeGameTip
20:30Washington Spirit W. - Boston Breakers W.1:2
Uzbek PFL
TimeGameTip
13:30Metallurg Bekabad - Mash'al Mubarek1:2
13:30FK Kokand 1912 - FK Obod2:1
15:00Sogdiana Jizak - Lokomotiv Tashkent0:2
15:00FC Shurtan Guzar - FK Dinamo Samarkand0:1
15:00Pakhtakor Tashkent - Neftchi Fargona4:1
15:00Navbahor Namangan - Qizilqum Zarafshon2:0
15:00FK Buxoro - Nasaf2:1
Venezuelan Primera
TimeGameTip
20:00Deportivo Zulia - Portuguesa0:1
22:00Carabobo - Anzoategui2:1
22:00Aragua - Metropolitanos FC1:2
22:00Deportivo Lara - Zulia2:0
Welsh Premier League
TimeGameTip
14:30Cefn Druids - Cardiff Met University2:0
14:30Llandudno FC - Carmarthen1:1