<< 11 August 2017 >>

Armenian Premier League
TimeGameTip
16:00FC Pyunik Yerevan - Gandzasar Kapan2:1
Aus. Brisbane PL
TimeGameTip
11:30Logan Lightning - Holland Park Hawks1:2
Aus. NPL Queensland
TimeGameTip
10:00Redlands United - Brisbane City1:2
Aus. NPL Victoria
TimeGameTip
11:30Oakleigh Cannons - Pascoe Vale1:0
Austrian 1st Division
TimeGameTip
17:30Austria Lustenau - Kapfenberg2:1
17:30Hartberg - FC Liefering0:1
17:30Blau-Weiss Linz - Ried0:2
17:30Floridsdorfer AC - Wiener Neustadt1:2
19:30Wattens - Wacker Innsbruck1:3
Austrian Regionalliga
TimeGameTip
18:00Kalsdorf - SV Lafnitz0:3
18:00Sparkasse Elin Weiz - Allerheiligen1:2
18:00TUS Bad Gleichenberg - Sportclub Mithlinger Fenster1:1
18:00Austria Klagenfurt - Vorwarts Steyr0:2
18:00Union St Florian - Sturm Graz II1:1
18:00Gleisdorf - Union Gurten1:1
18:00Rapid Vienna II - Ask-Bsc Bruck/Leitha1:2
18:00Parndorf - Amstetten1:1
18:00Kufstein - Schwaz1:1
18:00Union Vocklamarkt - LASK Juniors2:0
18:30Horn - Neusiedl4:1
18:30Wiener Sportklub - ASK Ebreichsdorf2:1
18:30Schwechat - Austria Vienne II1:1
18:30SV Wals-Grünau - USK Anif1:2
19:00Traiskirchen Fcm - Mannsdorf0:3
Azerbaijani Pr. League
TimeGameTip
18:00Neftchi - Karabakh Agdam0:3
Belarusian Pr. League
TimeGameTip
16:30FK Isloch Minsk - Gorodeya1:0
17:00BATE Borisov - FC Dinamo Brest3:1
Belgian First Division A
TimeGameTip
19:30Zulte Waregem - Club Brugge1:1
Belgian First Division B
TimeGameTip
19:30Cercle Brugge - Union Saint-Gilloise2:1
Bolivian Profesional Liga
TimeGameTip
20:00Club Petrolero - San Jose Oruro2:1
Brazilian Serie B
TimeGameTip
23:15Brasil De Pelotas RS - Guarani SP2:1
Bulgarian Pr. League
TimeGameTip
16:15Cherno More Varna - Slavia Sofia1:0
19:00FK Septemvri Sofia - CSKA Sofia1:3
Club Friendlies
TimeGameTip
07:00Maccabi Kabilio Jaffa - Shimshon Tel Aviv2:1
12:00Muangthong United - Eastern Athletic0:0
14:00USM Alger - Al-Kharaityat0:1
15:30Olympiakos Nicosia - Aris Limassol0:0
16:00AEL Limassol - Ermis Aradippou1:2
17:00Lichtenberg 47 - Berlin Ankaraspor Kulübü 071:3
17:00Alki Oroklinis - Doksa Katokopias0:0
17:45Sliema Wanderers - Birkirkara FC0:2
18:00Mirandes - Real Oviedo1:3
18:00Cádiz - Las Palmas0:3
18:00Osasuna - Eibar1:3
18:00Cambuur - Helmond Sport2:1
18:00FC Eindhoven - Al Ahli Dubai0:2
18:30CD Getxo - Arenas Club De Getxo1:3
19:00Barcelona B - Lleida1:1
19:00Coria CF - Algeciras0:3
19:30CD Badajoz - Real Betis B2:1
19:30Getafe - Atletico Madrid0:2
20:30Valencia - Atalanta2:1
21:00Malaga - Villarreal2:0
Colombian Copa
TimeGameTip
01:30Independiente Medellin - Independiente Santa Fe2:0
01:45America de Cali - Deportivo Cali0:2
CONCACAF League
TimeGameTip
01:00CD Arabe Unido - Central FC0:1
03:00Belmopan Bandits - CD Walter Ferreti1:2
03:00Alajuelense - Olimpia2:1
Copa Libertadores
TimeGameTip
01:45San Lorenzo - Club Sport Emelec2:0
01:45Santos - Atlético Paranaense0:2
Croatian 1. HNL
TimeGameTip
18:00Rijeka - Dinamo Zagreb1:3
20:00Hajduk Split - Slaven Belupo2:1
Czech Druhá Liga
TimeGameTip
17:00Vitkovice - 1. SC Znojmo2:0
17:00Usti Nad Labem - SFC Opava0:1
Czech First Liga
TimeGameTip
17:00Slavia Prague - Vysocina Jihlava4:0
Czech Liga U19
TimeGameTip
09:30Ceske Budejovice - MFK Karviná2:1
Danish Division 2
TimeGameTip
17:30Hvidovre IF - Næstved BK2:1
17:45Odder - Ringkobing0:2
Danish Superligaen
TimeGameTip
18:00Silkeborg IF - FC Helsingør1:0
Dutch Eredivisie
TimeGameTip
18:00ADO Den Haag - Utrecht0:1
Eng. Premier League
TimeGameTip
19:45Arsenal - Leicester1:0
Eng. Premier League 2
TimeGameTip
14:00Fulham U23 - Middlesbrough U231:1
19:00Sunderland U23 - Tottenham U232:0
19:00Swansea City U23 - Liverpool U230:1
19:00West Ham U23 - Everton U230:2
19:00Stoke City U23 - Newcastle United U230:2
19:05Manchester City U23 - Chelsea U231:0
Estonian Meistriliiga
TimeGameTip
17:00Paide Linnameeskond - Narva Trans1:1
17:00Flora Tallinn - Viljandi JK Tulevik3:0
17:00Tallinna Infonet - Tallinna FC Levadia0:1
Euro Champ. U19 W.
TimeGameTip
15:00Germany W. U19 - Spain W. U190:1
15:00Italy W. U19 - France W. U191:2
19:00Northern Ireland U19 W. - Scotland W. U192:2
19:00Netherlands W. U19 - England W. U191:2
Faroe Islands Pr. League
TimeGameTip
15:00KÍ Klaksvík - Víkingur Gøta1:0
Finnish Kakkonen Group B
TimeGameTip
16:30Espa - Salon Palloilijat0:5
Finnish Kakkonen Group C
TimeGameTip
16:30JS Hercules - PK 370:1
16:30SC Kufu 98 - FC Villiketut2:0
Finnish Ykkonen
TimeGameTip
16:30TPS - Honka0:1
16:30OPS JP - KPV Kokkola0:1
French Ligue 1
TimeGameTip
18:00Nice - Troyes1:1
19:45Rennes - Lyon0:1
French Ligue 2
TimeGameTip
19:00Paris FC - Le Havre1:2
19:00Brest - Ajaccio GFCO1:1
19:00Niort - Auxerre1:1
19:00Orléans - Ajaccio1:0
19:00US Quevilly Rouen - FC Bourg Peronnas2:1
19:00Tours - Reims1:2
19:00Valenciennes - Clermont Foot2:0
French National
TimeGameTip
19:00Grenoble Foot 38 - Rodez2:0
19:00Avranches - Dunkerque2:1
19:00Cholet - Red Star 930:3
19:00AS Beziers - Concarneau2:1
19:00FC Chambly Thelle - Les Herbiers2:0
19:00Marseille Consolat - Creteil1:2
19:00Lyon Duchere - Pau0:0
19:00Laval - L'Entente SSG0:1
Georgian U'lesi Liga
TimeGameTip
15:00Lokomotiv Tbilisi - Torpedo Kutaisi1:1
German DFB Cup
TimeGameTip
18:00Koblenz - Dynamo Dresden1:2
19:45Karlsruhe - Bayer Leverkusen0:5
19:45Holstein Kiel - Eintracht Braunschweig0:2
19:45Rot-Weiss Essen - Borussia M'gladbach1:5
German Regionall. Bavaria
TimeGameTip
17:00VfB Eichstätt - FC Bayern München II2:0
17:30FC Unterföhring - Bayreuth0:1
18:00Ingolstadt 04 II - TSV Buchbach1:1
German Regionall. North
TimeGameTip
18:30SV Drochtersen/Assel - Wolfsburg II1:2
German Regionall. Southwest
TimeGameTip
18:30TSV Steinbach - TSV Schott Mainz1:2
Icelandic 1 Deild
TimeGameTip
19:00Thor Akureyri - IR Reykjavik3:0
20:15Keflavik - Throttur Reykjavik1:2
20:15Leiknir Reykjavik - Fylkir Reykjavik2:1
20:15Grotta - Haukar Hafnafjordur1:2
Icelandic 2 Deild
TimeGameTip
18:00Hottur - Sindri1:1
20:15Afturelding - UMF Njardvik1:1
Indonesian Liga 1
TimeGameTip
09:00Mitra Kukar - Barito Putera1:1
12:30Sriwijaya - Semen Padang2:1
Iranian Pro League
TimeGameTip
15:10Mashhad - Foolad Khuzestan1:1
17:00Paykan - Zob Ahan1:2
17:00Sepahan - FC Pars Jonoubi Jam0:1
17:15Esteghlal - Tractor Sazi Tabriz1:0
17:30Naft Abadan - Esteghlal Padideh1:1
Irish FA Cup
TimeGameTip
19:00Cabinteely FC - UCD2:1
19:45Waterford United - Shelbourne FC4:1
20:00Shamrock Rovers - Glenville4:1
20:00Wexford Youths - Crumlin United1:0
20:00Finn Harps - Bohemians2:0
Italian Cup
TimeGameTip
20:15Torino - Trapani5:0
Japanese J-League 2
TimeGameTip
10:00Montedio Yamagata - Zwiegen Kanazawa0:2
10:00Thespa Kusatsu - Kamatamare Sanuki0:0
10:00Jef United Chiba - Renofa Yamaguchi2:1
10:00Gifu - Fagiano Okayama1:0
10:00Kyoto - Avispa Fukuoka2:0
10:00Ehime - Mito Hollyhock1:0
10:30Tokyo Verdy - Roasso Kumamoto0:1
11:00Tokushima Vortis - Yokohama FC1:0
11:00V-Varen Nagasaki - Shonan Bellmare0:2
11:00Oita Trinita - Machida Zelvia1:1
Kazakhstan Pr. League
TimeGameTip
16:00FK Aktobe - FC Astana2:3
Lithuanian 1 Lyga
TimeGameTip
16:30FK Palanga - FC Stumbras II1:0
17:00Banga Gargzdai - Dziugas1:0
17:00Dainava Alytus - Nevezis3:0
N. Irish Premiership
TimeGameTip
19:45Ballymena - Crusaders2:1
Norwegian Eliteserien
TimeGameTip
18:00Sandefjord - Sogndal2:1
Norwegian Toppserien W.
TimeGameTip
17:00Avaldsnes W. - Grand Bodo W.4:1
17:00Trondheims W. - Lillestrøm SK W.0:3
Paraguayan Primera
TimeGameTip
22:00General Diaz - Independiente FBC1:0
Polish 1 Liga
TimeGameTip
18:00Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko Biala0:1
19:45GKS Katowice - Puszcza Niepolomnice0:2
Polish 2 Liga
TimeGameTip
16:00LKS Lódz - MKS Kluczbork1:1
16:45Warta Poznan - Energetyk Row Rybnik1:2
17:30Radomiak Radom - Rozwoj Katowice1:2
Polish Ekstraklasa
TimeGameTip
19:30Legia Warsaw - Piast Gliwice4:1
Portuguese Prim. Liga
TimeGameTip
20:30Sporting Lisbon - Vitoria Setubal4:1
Romanian Liga 1
TimeGameTip
19:00ACS Poli Timisoara - Viitorul Constanta0:3
Romanian Liga 2
TimeGameTip
16:00AS Stiinta Miroslava - Dacia Unirea0:2
Russian Division 2 Center
TimeGameTip
16:00Zenit Penza - FK Kaluga0:1
16:30Torpedo Moscow - Strogino4:0
16:30FC Dynamo Bryansk - Sokol Saratov0:3
16:30FK Ryazan - Rotor Volgograd II2:1
17:00Zorkiy Krasnogorsk - Metallurg Lipetsk1:2
17:00Saturn Ramenskoye - Energomash Belgorod2:1
17:00Ararat Moscow - Khimik Novomoskovsk4:1
Russian Division 2 Ural
TimeGameTip
14:00Nosta Novotroitsk - Kamaz Nab Chelny1:2
14:30Chelyabinsk - Mordovia Saransk1:0
15:00Zenit Izhevsk - Krylya Sovetov II3:0
15:00Volga Ulyanovsk - FK Orenburg II3:0
15:00Anzhi Junior Zelenodolsk - FK Syzran-20032:1
15:30Lada Togliatti - Ural Sverdlovsk 20:1
Russian Division 2 West
TimeGameTip
14:00Znamya Truda - FC Luki-SKIF Velikiye Luki1:3
15:00Veles - FK Torpedo Vladimir1:1
15:30Dinamo St. Petersburg II - FC Pskov-7471:1
16:00Dolgoprudny - Chertanovo2:0
16:00Spartak Kostroma - Tekstilshik Ivanovo0:2
16:30CRFSO Smolensk - FC Murom1:3
17:00Lokomotiv-Kazanka Moscow - FK Kolomna4:1
S. Korean National Lge
TimeGameTip
11:00Busan Kyotong - Cheonan City0:3
11:00Changwon City - Daejeon Korail1:2
11:30Gimhae - Gyeongju KHNP0:1
Saudi Arabian Pr. Lge
TimeGameTip
17:00AL Qadisiyah FC - Al Raed0:2
18:55Ettifaq - Al Ahli Jeddah0:1
18:55Al Ittihad - Al-Baten1:0
Scottish Premiership
TimeGameTip
19:45Partick - Celtic1:4
Slovakian Super Liga
TimeGameTip
17:30FC Nitra - FC Vion Zlate Moravce0:2
Slovenian Division 1
TimeGameTip
17:00NK Celje - NK Triglav2:0
19:20NK Maribor - Domzale0:0
Swe. Div. 2 Norra Götaland
TimeGameTip
18:00Vänersborgs IF - Vanersborgs FK1:3
18:15Lidköpings - IK Gauthiod1:2
18:30IFK Uddevalla - Vargarda IK2:1
Swe. Div. 2 Norra Svealand
TimeGameTip
18:30IFK Aspudden-Tellus - Karlbergs BK0:3
Swedish Allsvenskan
TimeGameTip
18:00Malmö - Kalmar2:1
Turkish Lig 1
TimeGameTip
18:00Ankaragucu - Erzurum BB2:1
Turkish Super Lig
TimeGameTip
19:45Istanbul Basaksehir - Bursaspor2:1
Turkish Super Lig U21
TimeGameTip
15:00Istanbul Basaksehir U21 - Bursaspor U210:1
Ukrainian Premier League
TimeGameTip
17:00Dynamo Kyiv - Zirka Kropyvnytskyi2:0
United States USL
TimeGameTip
01:30Tulsa Roughnecks - Saint Louis FC1:0
Uzbek PFL
TimeGameTip
13:00Bunyodkor - Olmaliq FK2:1
Welsh Premier League
TimeGameTip
19:45Bala Town - Newtown AFC0:0
19:45Bangor City - The New Saints FC0:2
19:45Prestatyn - Connah's Quay1:3