<< 20 May 2017 >>

Algerian Ligue 1
TimeGameTip
16:00MC Oran - MO Bejaia4:1
16:00Setif - JS Saoura4:0
16:00CA Batna - DRB Tadjenant2:1
16:00Constantine - MC Alger2:1
17:30USM Bel Abbès - Olympique de Médéa0:1
18:00JS Kabylie - RC Relizane2:1
Argentinian Primera
TimeGameTip
01:15Tucuman - Banfield0:3
18:00Belgrano - Patronato1:1
20:00Atletico Lanus - Atlético de Rafaela2:1
21:15Sarmiento - Club Atletico Talleres0:2
22:00Boca Juniors - Newell's Old Boys1:1
23:30Tigre - San Martin-San Juan1:0
Argentinian Primera B Metro
TimeGameTip
01:05Atletico Atlanta - Defensores de Belgrano0:2
19:30Club Comunicaciones - Almirante Brown0:1
19:30Excursionistas - UAI Urquiza0:2
Argentinian Primera B Nacional
TimeGameTip
17:05CA Douglas Haig - Villa Dálmine2:0
19:05Nueva Chicago - Central Córdoba2:1
21:05Chacarita Juniors - All Boys1:0
Argentinian Primera C Metro
TimeGameTip
15:00Deportivo Merlo - Canuelas2:0
19:30Sacachispas FC - Deportivo Armenio3:1
Argentinian Torneo A
TimeGameTip
20:00CA Union de Villa Krause - Altos Hornos Zapla2:0
20:00Club Villa Mitre - CA Alvarado del Plata3:0
Armenian Premier League
TimeGameTip
14:00Ararat Yerevan - Shirak Gumri0:4
16:00Gandzasar Kapan - FC Pyunik Yerevan2:1
Aus. Brisbane PL
TimeGameTip
09:30Rochedale Rovers - Souths United SC1:2
10:00Eastern Suburbs Brisbane - Logan Lightning0:0
10:00Capalaba - Holland Park Hawks0:5
10:00Lions FC - Peninsula Power2:0
Aus. NPL NSW
TimeGameTip
10:00Manly United - Hakoah Sydney City1:2
10:00Bonnyrigg White Eagles - Parramatta Eagles2:1
10:45Sydney FC Youth - Wollongong Wolves2:1
Aus. NPL Queensland
TimeGameTip
09:00Brisbane Strikers - Olympic FC0:2
10:00SWQ Thunder - North Queensland1:1
10:00Northern Fury - Western Pride1:2
10:30Gold Coast City FC - Moreton Bay Jets0:0
Aus. NPL Victoria
TimeGameTip
06:00North Geelong Warriors - Pascoe Vale0:1
08:00Green Gully Cavaliers - Bentleigh Greens2:1
Aus. SA Premier Lge
TimeGameTip
06:30Adelaide Comets - Campbelltown City0:1
06:30West Torrens Birkalla SC - Adelaide Blue Eagles0:1
06:30Croydon Kings - North Eastern MetroStars2:0
06:30Cumberland United - Adelaide United Youth1:1
10:30Adelaide Olympic - Para Hills Knights2:0
Aus. Western PL
TimeGameTip
08:00Perth Glory FC Youth - Joondalup United1:2
Austrian Bundesliga
TimeGameTip
15:00Ried - St Polten1:1
17:30Salzburg - Admira Wacker2:1
17:30Wolfsberger - FK Austria Wien2:1
17:30Mattersburg - Altach2:0
Austrian Regionalliga
TimeGameTip
14:00Grodig - Austria Salzburg4:1
15:00Hard 1922 - FC Pinzgau Saalfelden2:1
15:00Dornbirn - Kufstein1:0
16:00Ritzing - Schwechat2:1
16:00TSV St Johann - Altach II0:0
16:00VfB Hohenems - Wacker Innsbruck II2:0
16:00Schwaz - Hypo SAK 19152:0
17:00USC Eugendorf - USK Anif0:2
Belarusian Pr. League
TimeGameTip
14:00FC Minsk - Dnepr Mogilev0:2
16:00Shakhtyor Soligorsk - FC Slutsk1:0
17:00FC BATE Borisov - Dinamo Minsk0:2
17:30FK Gomel - Naftan Novopolotsk3:1
18:00FC Dinamo Brest - FC Vitebsk0:1
Belgian First Division A
TimeGameTip
19:00Lokeren - KRC Genk1:1
19:00Mouscron-Peruwelz - Kortrijk2:1
19:00Roeselare - Eupen0:2
Bolivian Profesional Liga
TimeGameTip
20:00Nacional Potosi - Blooming2:0
22:15The Strongest - Oriente Petrolero2:0
Bosnian Premier Liga
TimeGameTip
16:00Sarajevo - FK Željeznicar2:0
16:00Radnik Bijeljina - Zrinjski Mostar1:4
16:00Sloboda Tuzla - FK Krupa2:0
Brazilian Paulista A3
TimeGameTip
14:30Nacional AC SP - Inter De Limeira SP0:1
Brazilian Serie A
TimeGameTip
20:00Santos - Coritiba PR0:2
23:00Atletico GO - Flamengo0:1
23:00Chapecoense SC - Palmeiras2:0
Brazilian Serie B
TimeGameTip
00:30Vila Nova - Juventude RS0:1
01:30America MG - Goias0:0
20:30Santa Cruz - Guarani SP2:1
20:30Figueirense - Nautico RR0:0
20:30Luverdense - Crb AL0:1
20:30Oeste - Criciuma SC2:0
23:00Internacional RS - ABC Futebol5:0
Brazilian Serie C
TimeGameTip
20:00Sampaio Correa MA - Csa Al0:2
20:00Tupi MG - Ypiranga RS1:0
20:00Macae Esporte RJ - Bragantino2:1
20:30Asa - Remo0:2
21:00São Bento SP - Tombense MG1:1
23:30Botafogo SP - Mogi Mirim2:0
Bulgarian Pr. League
TimeGameTip
15:30Vereya Stara Zagora - Pirin Blagoevgrad2:1
18:00Ludogorets Razgrad - CSKA Sofia3:0
Chilean Primera
TimeGameTip
00:30Union Espanola - Audax Italiano2:0
17:00Deportes Iquique - Deportes Temuco1:1
20:00Cobresal - Colo Colo0:3
20:00Universidad de Chile - San Luis Quillota3:1
Chinese League 1
TimeGameTip
08:00Wuhan Zall - Beijing Renhe2:1
08:00Meizhou Hakka - Lijiang Jiayunhao3:0
08:30Qingdao Huanghai - Hangzhou Greentown1:1
12:00Zhejiang Yiteng - Shanghai Shenxin2:0
12:35Beijing Enterprises Group F.C - Dalian Transcend2:0
Chinese Super League
TimeGameTip
08:30Yanbian - Shandong Luneng2:2
08:30Shanghai Shenhua - Shanghai SIPG1:2
12:35Hebei China Fortune FC - Liaoning Hongyun1:2
12:35Chongqing Lifan - Tianjin Songjiang1:2
Colombian Primera A
TimeGameTip
21:15Atletico Huila - Club Cortuluá0:0
23:30Once Caldas - Deportivo Pasto0:1
Colombian Primera B
TimeGameTip
21:30Leones FC - CD Real Santander2:0
Croatian 1. HNL
TimeGameTip
16:00NK Lokomotiva - Slaven Belupo1:1
18:00Hajduk Split - NK Inter Zaprešic3:1
Croatian 2. HNL
TimeGameTip
16:30Solin - Dugopolje0:2
16:30NK Novigrad - HNK Sibenik0:2
16:30NK Sesvete - NK Hrvatski Dragovoljac1:3
16:30Lucko - Imotski1:0
Cypriot Division 1
TimeGameTip
17:00Anorthosis Famagusta - AEK Larnaca0:2
17:00APOEL Nicosia - Apollon Limassol0:2
Czech CFL
TimeGameTip
09:15Loko Vltavin - Stechovice1:2
09:15TJ Jiskra Domažlice - Prevysov1:0
09:15MFk Chrudim - Olympia HK1:3
09:15FK Litomerice - Pisek1:1
16:00Dobrovice - Mas Taborsko II1:0
Czech First Liga
TimeGameTip
16:00Vysocina Jihlava - 1.FK Príbram1:1
16:00FK Mlada Boleslav - Slavia Prague1:1
16:00Zbrojovka Brno - Viktoria Plzen0:4
16:00FK Dukla Praha - Fastav Zlin3:0
16:00Baumit Jablonec - Teplice1:3
16:00Bohemians 1905 - MFK Karviná1:0
16:00Sparta Prague - Hradec Kralova4:1
16:00FC Slovacko - Slovan Liberec2:0
Czech MSFL
TimeGameTip
09:15SK Sigma Olomouc B - Velke Mezirici2:0
15:30Vyskov - Mohelnice2:1
16:00Odra Petrkovice - SK Hanácká Slávia Kromeríž2:0
Danish Division 2
TimeGameTip
12:00VSK Aarhus - Svendborg4:1
13:00Dalum - Thisted1:4
14:00Bronshoj - Marienlyst2:0
14:00Kolding - B 93 Copenhagen2:1
14:00Naesby - Jammerbugt1:0
14:00Middelfart - Fredensborg2:1
14:00Hellerup IK - Odder2:0
14:00Vejgaard B - Frem0:1
Danish Superligaen
TimeGameTip
13:00Nordsjaelland - Midtjylland1:2
15:00OB Odense - Randers1:1
17:30Esbjerg fB - AC Horsens2:1
Dutch Eredivisie
TimeGameTip
17:30Utrecht - Heerenveen0:2
19:45AZ - Groningen2:0
Ecuadorian Primera B
TimeGameTip
21:00CD Colon - Imbabura SC1:0
22:00Manta FC - Gualaceo SC2:2
Ecuadorian Serie A
TimeGameTip
22:00Independiente del Valle - Macara2:0
22:15CD River Plate Ecuador - CD Clan Juvenil2:1
Egyptian Pr. League
TimeGameTip
14:45Misr Lel Makasa - Al-Ittihad Al-Sakndary1:2
17:00ENPPI - Aswan SC0:1
19:30Tala'ea El Geish - Tanta FC1:1
English League 1
TimeGameTip
15:00Bradford - Millwall0:2
English Super League W.
TimeGameTip
13:00Arsenal W. - Birmingham City W.2:1
18:00Bristol City W. - Liverpool W.1:4
Estonian Esiliiga
TimeGameTip
14:00Maardu Linnameeskond - Rakvere JK Tarvas3:0
14:00FCI Tallinn II - Tallinna Kalev1:2
14:00Tartu FC Santos - Tallinna FC Flora U211:5
Estonian Meistriliiga
TimeGameTip
11:00Tallinna FC Levadia - Tartu JK Tammeka3:0
14:00JK Sillamäe Kalev - Paide Linnameeskond1:3
17:00Viljandi JK Tulevik - Nomme Kalju FC0:3
Faroe Islands Pr. League
TimeGameTip
17:00Runavik - ÍF Fuglafjørður3:1
Finnish Kakkonen Group A
TimeGameTip
15:00Legirus Inter - Mikkeli2:0
15:00JäPS - Keski Uusimaa0:2
Finnish Kakkonen Group B
TimeGameTip
15:00Espa - MuSa0:3
15:00Peimari United - NuPS0:2
Finnish Kakkonen Group C
TimeGameTip
15:00JS Hercules - FC Villiketut1:1
15:00TP-47 - PK 374:1
French Ligue 1
TimeGameTip
20:00Nancy - Saint-Etienne0:2
20:00Lorient - Bordeaux2:0
20:00Lille - Nantes0:2
20:00Marseille - Bastia3:0
20:00Lyon - Nice2:0
20:00Paris Saint-Germain - Caen2:0
20:00Toulouse - Dijon1:1
20:00Angers - Montpellier1:1
20:00Rennes - Monaco0:2
20:00Guingamp - Metz0:2
Georgian U'lesi Liga
TimeGameTip
14:00Kolkheti Poti - FC Shukura Kobuleti1:2
16:00Saburtalo Tbilisi - Dila Gori0:2
18:00Torpedo Kutaisi - Lokomotiv Tbilisi1:1
German 3. Liga
TimeGameTip
12:30Osnabrück - Paderborn2:0
12:30Duisburg - Zwickau0:1
12:30FSV Mainz 05 II - Fortuna Köln2:0
12:30Magdeburg - Sportfreunde Lotte3:0
12:30Wehen - Frankfurt FSV1:2
12:30Holstein Kiel - Hallescher1:0
12:30Rot-Weiss Erfurt - Sonnenhof Grossaspach1:0
12:30Chemnitz - Hansa Rostock0:1
12:30Preussen Munster - Jahn Regensburg2:1
12:30Werder Bremen II - Aalen1:0
German Bundesliga
TimeGameTip
14:30Bayern Munich - Freiburg5:0
14:30Borussia Dortmund - Werder Bremen3:1
14:30Borussia M'gladbach - Darmstadt2:0
14:30Hertha Berlin - Bayer Leverkusen0:0
14:30Cologne - Mainz2:1
14:30Hamburg - Wolfsburg2:1
14:30FC Ingolstadt 04 - Schalke 040:3
14:30Hoffenheim - Augsburg4:1
14:30Eintracht Frankfurt - Leipzig1:3
German Regionall. Bavaria
TimeGameTip
13:00TSV 1860 Rosenheim - TSV Buchbach1:1
13:00VfR Garching - Wacker Burghausen2:1
13:00Memmingen - Seligenporten0:0
13:00SpVgg Greuther Fürth II - FV Illertissen2:0
13:00SpVgg Bayern Hof - SV Schalding-Heining1:4
German Regionall. North
TimeGameTip
12:001. FC Germ Egestorf/Langreder - TSV Havelse2:1
12:00Eichede - Eintracht Norderstedt2:3
12:00Hannover 96 II - Hansa Lüneburg2:1
12:00Lupo Martini Wolfsburg - Meppen1:3
12:00Eintracht Braunschweig II - Wolfsburg II1:0
12:00Weiche Flensburg - SV Drochtersen/Assel1:2
12:00Rehden - Lubeck1:2
12:00Hildesheim - St. Pauli II1:2
German Regionall. Northeast
TimeGameTip
12:30Wacker Nordhausen - Luckenwalde3:0
12:30FC Oberlausitz - Energie Cottbus0:1
12:30Lokomotive Leipzig - Hertha Berlin II2:1
12:30RB Leipzig II - Berlin Ankaraspor Kulübü 070:1
12:30Schönberg 95 - Neustrelitz1:1
12:30Viktoria Berlin - Union Fürstenwalde2:0
12:30BFC Dynamo - Carl Zeiss Jena1:0
12:30Meuselwitz - Budissa Bautzen2:0
12:30Babelsberg - Auerbach1:1
German Regionall. Southwest
TimeGameTip
13:00Stuttgart II - Kickers Offenbach2:0
13:00Wormatia Worms - Koblenz2:0
13:00Astoria Walldorf - Ulm 18460:2
13:00Saarbrucken - Hessen Kassel3:1
13:00Pirmasens - TSV Steinbach1:1
13:00SC Teutonia Watzenborn-Steinberg - Homburg0:1
13:00Nottingen - Kaiserslautern II0:2
13:00Eintracht Trier - Waldhof Mannheim1:1
13:00Hoffenheim II - Stuttgarter Kickers0:0
German Regionall. West
TimeGameTip
13:00FC Schalke 04 II - Borussia Dortmund II2:0
13:00Cologne II - Alemannia Aachen0:2
13:00Siegen - Verl2:1
13:00Wattenscheid 09 - Rot-Weiss Ahlen2:0
13:00Oberhausen - SV Rodinghausen1:1
13:00TSG Sprockhövel - Rot-Weiss Essen0:3
13:00Wiedenbruck - Fortuna Düsseldorf II2:1
13:00Bonner - Viktoria Köln2:1
13:00Borussia Mönchengladbach II - Wuppertaler3:0
Gibraltar Premier Division
TimeGameTip
17:15St Josephs - Lincoln Red Imps0:1
19:30Lynx - Manchester 622:1
Guatemalan Liga Nacional
TimeGameTip
22:30CSD Municipal - Suchitepequez3:0
Hong Kong Premier League
TimeGameTip
08:00South China AA - Eastern Athletic0:2
Hungarian NB 1
TimeGameTip
17:00Ujpest - Szombathelyi Haladás0:0
17:00Debreceni VSC - Budapest Honved0:1
17:00MTK Budapest FC - Diosgyori Vtk0:1
17:00Mezokövesd SE - Paksi FC1:0
17:00Gyirmot SE - Vasas Budapest0:2
19:30Videoton - Ferencvaros2:1
Icelandic 1 Deild
TimeGameTip
15:00Leiknir Faskrudsfjördur - Kopavogs1:1
15:00Throttur Reykjavik - Thor Akureyri4:1
15:00UMF Selfoss - Grotta2:0
Icelandic Úrvalsdeild W.
TimeGameTip
15:00Fylkir Reykjavik W. - Valur Reykjavik W.1:5
15:00Stjarnan W. - Grindavik W.2:1
15:00IB Vestmannaeyja W. - FH Hafnarfjodur W.1:0
17:00KR Reykjavik W. - Thor Akureyri W.1:3
Indonesian Liga 1
TimeGameTip
09:00Bhayangkara Surabaya United - Semen Padang0:0
12:30Mitra Kukar - Perseru Serui4:0
12:30Persib Bandung - Pusamania Borneo4:1
Irish Division 1
TimeGameTip
19:00Cabinteely FC - Athlone0:0
Israeli Premier League
TimeGameTip
17:00Hapoel Beer Sheva - Hapoel Bnei Sakhnin1:0
18:30Maccabi Haifa - Maccabi Petach-Tikva1:3
18:30Maccabi Tel-Aviv - Beitar Jerusalem0:2
Italian Lega Pro
TimeGameTip
17:30Giana Erminio - Pordenone0:0
19:30AC Reggiana 1919 - Juve Stabia0:2
Italian Primavera
TimeGameTip
14:00Virtus Entella U19 - Genoa U190:0
Italian Serie A
TimeGameTip
17:00Chievo - Roma0:4
19:45Napoli - Fiorentina3:1
Italian Super Cup Lega Pro
TimeGameTip
19:30Foggia - Cremonese1:0
Japanese J-League
TimeGameTip
06:00Iwata Jubilo - Kashiwa Reysol2:1
06:00Urawa Red Diamonds - Shimizu S-Pulse2:0
06:00Niigata Albirex - Sapporo0:2
06:00Ventforet Kofu - Sanfrecce Hiroshima1:2
06:00Yokohama Marinos - Vegalta Sendai0:2
08:00Omiya Ardija - Cerezo Osaka0:1
11:00Gamba Osaka - Sagan Tosu3:0
11:00Vissel Kobe - FC Tokyo2:0
Kazakhstan Pr. League
TimeGameTip
11:00Tobol Kostanay - Okzhetpes1:1
12:00Kairat Almaty - Taraz3:1
12:00FC Ordabasy - FK Aktobe0:0
13:00Kaisar Kyzylorda - FC Shakhter Karagandy0:2
13:00FC Akzhaiyk - FC Astana0:2
14:00Irtysh Pavlodar - Atyrau0:0
Kenyan Premier League
TimeGameTip
13:00Kakamega Homeboyz - AFC Leopards2:1
13:00Zoo Kericho - Bandari FC0:1
13:00Muhoroni - Nzoia United FC2:0
13:00Sofapaka - Kariobangi Sharks2:0
13:00Mathare United - Tusker FC0:1
Latvian Virsliga
TimeGameTip
17:30Rigas Futbola Skola - SK Babite5:0
Montenegrin 1. CFL
TimeGameTip
16:30Jedinstvo BP - OFK Petrovac0:3
16:30Rudar Pljevlja - FK Grbalj1:2
16:30FK Iskra Danilovgrad - FK Sutjeska1:4
16:30FK Bokelj - Decic2:1
16:30FK Lovcen - Zeta Golubovci0:3
16:30Buducnost Podgorica - Mladost Podgorica2:1
Norwegian Div. 2 Avd. 1
TimeGameTip
15:00Hamarkameratene - KFUM Oslo4:1
15:00Baerum - Brumunddal2:1
15:00Raufoss - Kjelsas1:0
15:00Skeid - Grorud0:0
Norwegian Div. 2 Avd. 2
TimeGameTip
15:00Nest Sotra - Fana3:0
15:00Hodd - Nardo1:0
15:00Vindbjart - Fram Larvik2:0
Norwegian Eliteserien
TimeGameTip
14:30Rosenborg - Lillestroem5:0
17:00Sogndal - Brann0:3
Norwegian Toppserien W.
TimeGameTip
13:30Klepp W. - Valerenga W.0:2
14:00Lillestrøm SK W. - Trondheims W.5:0
14:00Stabaek W. - Sandviken W.3:0
Paraguayan Primera
TimeGameTip
00:10Sportivo Luqueño - Deportivo Capiata1:2
22:00Sportivo Trinidense - Libertad Asuncion0:2
Polish 1 Liga
TimeGameTip
14:00Podbeskidzie Bielsko Biala - MKS Sandecja Nowy Sacz2:0
17:00GKS Katowice - MKS Kluczbork2:0
18:00Miedz Legnica - GKS Tychy1:0
Polish 2 Liga
TimeGameTip
16:00Stal Stalowa Wola - Energetyk Row Rybnik2:0
16:00Gryf Wejherowo - Radomiak Radom1:2
16:00GKS Belchatow - Puszcza Niepolomnice0:3
16:00Warta Poznan - Rozwoj Katowice2:0
16:00Olimpia Elblag - Blekitni Stargard Szczecinski0:2
16:00Odra Opole - Kotwica Kolobrzeg1:0
17:00Legionovia Legionowo - Siarka Tarnobrzeg2:0
Polish Ekstraklasa
TimeGameTip
14:30Wisla Plock - Zaglebie Lubin1:0
17:00Piast Gliwice - Gornik Leczna1:0
19:30Wisla Krakow - Pogon Szczecin2:1
Port. Segunda Liga
TimeGameTip
16:00Freamunde - Sporting Covilha0:3
Portuguese Prim. Liga
TimeGameTip
16:00Rio Ave - Belenenses3:1
16:00Pacos Ferreira - Maritimo1:1
16:00Nacional Madeira - Vitoria Setubal2:1
18:15Vitoria Guimaraes - Feirense1:2
20:30Boavista - Benfica0:2
Romanian League Cup
TimeGameTip
18:00Dinamo Bucharest - ACS Poli Timisoara5:1
Romanian Liga 2
TimeGameTip
09:00Brasov - Academica Clinceni2:1
09:00Resita - Luceafarul Oradea0:1
09:00Unirea Braila - Afumati0:2
09:30Foresta Suceava - Sepsi OSK Sfantu Gheorghe0:3
Russian Division 1
TimeGameTip
10:00SKA-Khabarovsk - Tambov0:0
10:00Neftekhimik - Yenisey1:2
11:00Tyumen - Dynamo Moscow1:2
12:00Sibir Novosibirsk - Spartak-2 Moscow1:1
12:00Mordovia Saransk - Luch-Energia Vladivostok2:0
12:00Kuban Krasnodar - Spartak Nalchik0:3
12:00Sokol Saratov - Zenit St Petersburg II0:0
12:00Shinnik Yaroslavl - Baltika Kaliningrad0:3
14:00Khimki - Tosno1:3
16:00Fakel Voronezh - Volgar Astrakhan2:0
Russian Division 2 South
TimeGameTip
15:00FK Chaika - SKA Rostov1:2
S. African Cup
TimeGameTip
14:00Chippa United - Supersport United0:2
S. Korean K-League
TimeGameTip
10:00Ulsan Hyundai - Jeonnam Dragons1:1
11:00FC Seoul - Gangwon1:0
11:00Sangju Sangmu Phoenix - Suwon Samsung Bluewings0:3
11:00Daegu - Jeju United1:3
S. Korean K-League Challenge
TimeGameTip
11:00Bucheon FC 1995 - Ansan Mugunghwa0:2
11:00Gyeongnam - Suwon FC1:0
S. Korean National Lge
TimeGameTip
07:00Busan Kyotong - Changwon City0:3
07:00Gyeongju KHNP - Cheonan City3:1
11:00Gangneung City - Daejeon Korail0:0
11:30Gimhae - Mokpo City2:1
Scottish Championship Playoffs
TimeGameTip
17:15Alloa - Brechin2:1
Scottish League 1
TimeGameTip
15:00Peterhead - Forfar2:1
Scottish League 2
TimeGameTip
14:00Cowdenbeath - East Kilbride3:0
Scottish Premiership
TimeGameTip
15:00Inverness CT - Motherwell1:1
15:00Kilmarnock - Ross County2:0
15:00Hamilton - Dundee1:2
Singaporean S-League
TimeGameTip
12:30Geylang International FC - Hougang1:2
Slovakian 2. Liga
TimeGameTip
16:00MFK Skalica - Tatran Liptovsky Mikulas3:1
16:00Lokomotiva Zvolen - FC Nitra2:2
16:00FC VSS Kosice - MSK Zilina B1:1
16:00Dukla Banska Bystrica - Nove Mesto nad Vahom1:2
16:00Svaty Jur - MSK Fomat Martin0:1
Spanish Liga Primera
TimeGameTip
16:00Sporting Gijon - Betis2:0
18:00Leganes - Alaves2:0
18:00Deportivo La Corunya - Las Palmas0:0
20:00Seville - Osasuna3:0
Spanish Liga Primera W.
TimeGameTip
11:00Levante W. - FC Barcelona W.1:5
11:00Atletico Madrid W. - Real Sociedad W.2:0
Spanish Liga Segunda
TimeGameTip
18:00UCAM Murcia - Huesca1:2
18:00Tenerife - Levante0:0
18:00Girona FC - Alcorcon1:2
18:00CF Reus Deportiu - Sevilla Atletico1:0
18:00Mallorca - Almeria0:1
20:00Real Oviedo - Zaragoza0:1
20:00Cádiz - Cordoba0:1
Swe. Div. 2 Norra Götaland
TimeGameTip
14:00Lidköpings - Nordvarmland FF2:1
14:00Lerums IS - Trollhattan0:4
14:00IK Gauthiod - Vargarda IK2:0
15:00Stenungsunds IF - Karlstad0:2
15:00FBK Karlstad - Grebbestads IF0:3
Swe. Div. 2 Norra Svealand
TimeGameTip
13:00Sundbybergs IK - Gamla Upsala SK0:2
14:00Eskilstuna City - Karlbergs BK2:0
15:00Strömsbergs IF - Skiljebo SK1:3
15:00Karlslunds IF HFK - IFK Lidingo2:1
Swe. Div. 2 Norrland
TimeGameTip
12:00Piteå IF - Hudiksvalls Förenade FF1:1
14:00Anundsjö IF - IFK Östersund2:1
14:00Bodens - IFK Timrå2:1
14:00Taftea IK - Härnosands FF0:2
15:00Bollnäs GIF - Gallivare Malmbergets FF3:1
Swe. Div. 2 Östra Götaland
TimeGameTip
11:00Kvarnby IK - Vimmerby IF1:2
13:00Lunds BK - IFK Malmö3:1
13:00KSF Prespa Birlik - Osterlen FF0:2
13:00IFK Hässleholm - Nybro1:2
13:00Räppe GOIF - Hässleholms IF0:3
Swe. Div. 2 Södra Svealand
TimeGameTip
13:00Rynninge IK - Huddinge IF2:0
15:00Värmdö IF - Motala0:1
15:00Örebro Syrianska IF - IFK Haninge0:0
15:00Sleipner - FF Södertälje3:0
15:00Värmbols FC - Sylvia1:2
15:00Boo FK - Assyriska3:0
Swe. Div. 2 Västra Götaland
TimeGameTip
12:00Hittarps IK - Sävedalens IF0:2
13:00Vinbergs IF - Hoganas BK0:2
13:00Torslanda - Eskilsminne IF2:1
13:00Tvååkers IF - Ullareds IK3:1
14:00Assyriska IK - Dalstorps IF0:1
Swedish Allsvenskan
TimeGameTip
15:00Östersunds FK - Kalmar2:0
17:00Halmstads BK - Örebro2:0
Swedish Damallsvenskan
TimeGameTip
12:00Limhamn Bunkeflo W. - Djurgardens W.1:3
13:00Kristianstads Dff W. - Hammarby W.0:2
13:00Kvarnsvedens IK W. - KIF Örebro W.1:3
14:00Linkopings W. - Rosengård W.2:0
15:00Göteborg FC W. - Eskilstuna United W.0:3
Swedish Div 1 Norra
TimeGameTip
13:00Brage - Umea1:1
15:00Akropolis - Arameiska-Syrianska2:0
15:00Assyriska FF - Enskede IK3:1
Swedish Div 1 Södra
TimeGameTip
13:00Oskarshamns AIK - Kristianstad1:1
15:00Husqvarna FF - Ljungskile SK1:3
15:00Assyriska BK - Rosengard0:1
Swedish Superettan
TimeGameTip
15:00Atvidaberg - Trelleborgs FF0:1
17:00IF Brommapojkarna - Varbergs0:1
Swiss Ch. League
TimeGameTip
18:00FC Zürich - Wil5:0
Swiss Super League
TimeGameTip
16:45Lausanne - Thun0:2
19:00Lugano - Vaduz1:2
Thai Premier League
TimeGameTip
11:45Nakhon Ratchasima - Chiangrai United1:4
12:00Thai Honda FC - Sisaket0:0
13:00Muangthong United - Ubon Umt Utd2:0
13:00Navy Football Club - Ratchaburi FC1:2
14:00Pattaya United - Bangkok Glass2:2
Turkish Lig 1
TimeGameTip
16:30Boluspor - Manisaspor4:0
16:30Gaziantep BBK - Giresunspor1:1
16:30Sanliurfaspor - Elazigspor3:1
16:30Mersin Idman Yurdu - Adana Demirspor0:4
16:30Samsunspor - Bandirmaspor0:0
16:30Denizlispor - Goztepe1:3
16:30Altinordu - Eskisehir1:2
16:30Balikesirspor - Ümraniyespor2:1
16:30Sivasspor - Malatyaspor2:0
Turkish Super Lig
TimeGameTip
11:30Caykur Rizespor - Gaziantepspor0:0
14:00Kayserispor - Adanaspor3:0
17:00Antalyaspor - Bursaspor3:0
17:00Besiktas - Kasimpasa4:0
Turkish Super Lig U21
TimeGameTip
11:00Genclerbirligi U21 - Fenerbahce U212:1
11:00Kayserispor U21 - Adanaspor U212:0
11:00Besiktas U21 - Kasimpasa U213:1
14:00Antalyaspor U21 - Bursaspor U210:0
Ukrainian Premier League
TimeGameTip
12:00Zirka Kropyvnytskyi - Volyn Lutsk2:1
15:00Stal Kamianske - Dnipro Dnipropetrovsk0:0
United States MLS
TimeGameTip
00:30Red Bull New York - Toronto FC0:1
20:00Montreal Impact - Portland Timbers2:1
21:00DC United - Chicago Fire1:1
22:00Seattle Sounders - Real Salt Lake2:0
United States NASL
TimeGameTip
03:30San Francisco Deltas - Jacksonville Armada0:0
United States USL
TimeGameTip
21:00New York Red Bulls II - Ottawa Fury FC0:1
World Cup U20
TimeGameTip
06:00Venezuela U20 - Germany U200:1
08:30Argentina U20 - England U200:1
09:00Vanuatu U20 - Mexico U201:3
12:00South Korea U20 - Republic of Guinea U202:1