<< 22 October 2017

Armenian Premier League
TimeGameTip
12:00Alashkert - Gandzasar Kapan1:2
Australian A-League
TimeGameTip
07:00Brisbane Roar - Newcastle Jets1:1
09:00Perth Glory - Central Coast Mariners2:0
Austrian Bundesliga
TimeGameTip
13:00Admira Wacker - Salzburg0:4
15:30Austria Vienna - Rapid Vienna1:3
Austrian Regionalliga
TimeGameTip
12:30SV Wörgl - Hard 19220:2
14:30Horn - Admira Wacker II1:1
15:00LASK Juniors - Kalsdorf2:0
Azerbaijani Pr. League
TimeGameTip
15:30Gabala - Qarabag0:2
Belarusian Pr. League
TimeGameTip
12:00Dinamo Minsk - FC Slavia Mozyr5:1
13:00FC Slutsk - FK Isloch Minsk3:1
14:00FC Vitebsk - Shakhtyor Soligorsk0:2
Belgian First Division A
TimeGameTip
13:30Club Brugge - Antwerp4:1
17:00Anderlecht - KRC Genk3:1
19:00Zulte Waregem - Waasland-Beveren1:0
Belgian First Division B
TimeGameTip
15:00Beerschot - Oud-Heverlee Leuven1:2
Bolivian Profesional Liga
TimeGameTip
01:00Club Bolivar - Guabira Montero5:1
20:00Jorge Wilstermann - Universitario de Sucre1:0
20:00Real Potosi - Oriente Petrolero1:0
22:15San Jose Oruro - The Strongest0:2
Bosnian Premier Liga
TimeGameTip
14:00Gosk Gabela - FK Željeznicar1:4
Brazilian Serie A
TimeGameTip
20:00Santos - Atletico GO1:2
20:00Sao Paulo SP - Flamengo0:2
20:00Cruzeiro - Atletico Mineiro2:0
20:00Gremio RS - Palmeiras1:3
20:00Bahia Salvador BA - Vitoria BA1:0
20:00Atlético Paranaense - Sport Recife2:1
22:00Ponte Preta - Avai0:0
22:00Chapecoense SC - Fluminense2:1
Brazilian Serie B
TimeGameTip
00:00Luverdense - Goias0:0
Bulgarian Pr. League
TimeGameTip
15:15Vereya Stara Zagora - FK Septemvri Sofia2:1
17:30FC Vitosha Sofia - Beroe0:4
CAF Champions League
TimeGameTip
18:00Al-Ahly Cairo - Etoile Sportive du Sahel0:1
CAF Confed. Cup
TimeGameTip
19:00Club Africain - Supersport United3:1
Chilean Primera
TimeGameTip
00:30San Luis Quillota - Antofagasta2:0
16:00Santiago Wanderers - Everton Vina1:2
19:30Universidad Concepcion - O'Higgins1:2
22:00Curico Unido - Union Espanola1:0
Chilean Primera B
TimeGameTip
19:30Deportes Valdivia - Union La Calera0:3
21:00Cobresal - La Serena2:1
21:00Cobreloa - Deportes Magallanes0:1
21:00San Marcos De Arica - CSD Rangers0:2
22:30Coquimbo Unido - Deportes Puerto Montt2:1
Chinese Super League
TimeGameTip
08:30Changchun Yatai - Jiangsu Guoxin-Sainty1:1
12:35Shanghai SIPG - Guangzhou R&F3:0
12:35Chongqing Lifan - Shanghai Shenhua0:0
12:35Guangzhou Evergrande - Guizhou Zhicheng4:0
12:35Tianjin Teda - Beijing Gouan1:0
Colombian Primera A
TimeGameTip
00:00La Equidad - Independiente Medellin2:0
01:45Junior FC - Independiente Santa Fe0:0
21:15Jaguares De Cordoba - Deportivo Cali2:1
23:15Millonarios - Once Caldas1:1
23:30Alianza Petrolera - Tigres FC3:0
Colombian Primera B
TimeGameTip
21:00Atletico - Barranquilla2:1
21:30Cucuta Deportivo - Leones FC1:2
Costa Rican Primera Division
TimeGameTip
03:00CS Herediano - Alajuelense1:1
18:00Deportivo Saprissa - Limon2:0
18:00Municipal Grecia - Universidad de Costa Rica1:2
20:00Guadalupe - Municipal Liberia2:0
21:00Carmelita - Zeledon0:1
Croatian 1. HNL
TimeGameTip
14:00NK Lokomotiva - Istra 19610:1
18:00Rijeka - NK Osijek2:1
Croatian 2. HNL
TimeGameTip
14:00Hajduk Split II - NK Sesvete2:1
Cypriot Division 1
TimeGameTip
16:00Olympiakos Nicosia - Ermis Aradippou2:1
17:00Apollon Limassol - Aris Limassol3:1
Czech 2. League
TimeGameTip
09:15FK Viktoria Žižkov - 1. SC Znojmo1:2
14:30FC Sellier & Bellot Vlašim - FK MAS Táborsko2:0
14:30Slovan Varnsdorf - MFK Frydek-Mistek0:1
Czech CFL
TimeGameTip
14:30Benatky Nad Jizerou - TJ Jiskra Domažlice0:2
14:30Stechovice - FK Litomerice1:0
14:30Sokol Brozany - MFk Chrudim2:1
Czech First Liga
TimeGameTip
16:00Viktoria Plzen - Zbrojovka Brno5:1
17:00Fastav Zlin - FK Mlada Boleslav2:1
17:00Slavia Prague - Slovan Liberec1:1
Czech Liga U21
TimeGameTip
09:30FK Teplice - Dukla Praha2:1
10:00Fotbal Trinec - Sigma Olomouc1:1
10:00MFK Okd Karvina - Fastav Zlin2:0
10:00Bohemians 1905 - 1 FK Pribram2:1
Czech MSFL
TimeGameTip
09:15SK Unicov - Valasske Mezirici1:2
Danish Division 1
TimeGameTip
13:30Esbjerg fB - Fremad Amager2:0
13:30Thisted - Nykøbing FC1:2
13:30Vejle BK - Viborg0:0
13:30Brabrand IF - Vendsyssel0:4
13:30FC Roskilde - Fredericia0:1
13:30Skive - HB Køge0:1
Danish Division 2
TimeGameTip
12:30Ringkobing - Kjellerup0:1
Danish Superligaen
TimeGameTip
11:00Hobro - Nordsjaelland1:2
13:00Lyngby BK - OB Odense0:1
15:00FC Helsingør - Brondby IF0:5
17:00Copenhagen - AGF Aarhus2:1
Dutch Eredivisie
TimeGameTip
11:30PSV Eindhoven - Heracles3:0
13:30Feyenoord - Ajax2:0
13:30AZ - Utrecht0:0
15:45Heerenveen - Vitesse1:0
Ecuadorian Serie A
TimeGameTip
17:30Independiente del Valle - Fuerza Amarilla S.c.2:1
17:30Liga Deportiva Universitaria - Delfin SC0:1
19:45Deportivo Cuenca - Macara1:0
22:00Club Sport Emelec - Universidad Catolica del Ecuador2:1
22:00Guayaquil City FC - CD Clan Juvenil0:1
El Salvador Primera
TimeGameTip
22:00Fas - Aguila0:2
23:00Santa Tecla FC - CD Audaz2:1
Eng. Premier League
TimeGameTip
13:30Everton - Arsenal2:3
16:00Tottenham - Liverpool1:0
Eng. Premier League 2
TimeGameTip
12:05Chelsea U23 - West Ham U230:2
English Championship
TimeGameTip
12:00Ipswich - Norwich0:1
Estonian Esiliiga
TimeGameTip
11:00FC Elva - FCI Tallinn II2:0
11:00Maardu Linnameeskond - Rakvere JK Tarvas1:0
Euro Champ. U17
TimeGameTip
10:00France U17 - Belarus U173:0
11:00Scotland U17 - Andorra U173:0
11:00Spain U17 - Albania U173:1
13:00Croatia U17 - Liechtenstein U172:0
14:00Estonia U17 - Denmark U170:5
16:00Slovenia U17 - Kazakhstan U175:1
Euro Champ. U19 W.
TimeGameTip
12:00Italy W. U19 - France W. U191:1
12:00Faroe Islands W. U19 - Moldova W. U190:2
French Ligue 1
TimeGameTip
14:00Nice - Strasbourg0:2
16:00Troyes - Lyon0:3
20:00Marseille - Paris Saint-Germain0:5
Friendly Intls. W.
TimeGameTip
08:30Japan W. - Switzerland W.2:1
19:00USA W. - South Korea W.3:0
German 3. Liga
TimeGameTip
13:00Zwickau - Carl Zeiss Jena1:1
German Bundesliga
TimeGameTip
12:30Cologne - Werder Bremen0:1
14:30Freiburg - Hertha Berlin0:3
17:00Wolfsburg - Hoffenheim0:0
German Bundesliga 2
TimeGameTip
12:30Nuremberg - Dynamo Dresden0:0
12:30Kaiserslautern - Duisburg0:0
12:30Erzgebirge Aue - Jahn Regensburg1:2
German Regionall. Bavaria
TimeGameTip
14:001860 Munich - FC Bayern München II0:1
German Regionall. North
TimeGameTip
12:00Hamburger II - Oldenburg1:1
13:00Wolfsburg II - FC Altona 934:1
13:00St. Pauli II - Hansa Lüneburg0:2
14:00Hildesheim - Eintracht Norderstedt1:2
German Regionall. Northeast
TimeGameTip
12:30BFC Dynamo - BSG Chemie Leipzig3:1
12:30Viktoria Berlin - Altglienicke1:2
12:30Union Fürstenwalde - Energie Cottbus0:4
12:30Babelsberg - Budissa Bautzen3:1
12:30Lokomotive Leipzig - Auerbach1:2
German Regionall. Southwest
TimeGameTip
13:00Waldhof Mannheim - Kickers Offenbach0:1
13:00Wormatia Worms - Ulm 18460:2
German Regionall. West
TimeGameTip
16:00Alemannia Aachen - Rot-Weiss Essen1:2
Greek Superleague
TimeGameTip
14:00Asteras Tripoli - Panionios2:1
16:15Platanias - Larissa2:1
16:15Apollon Smyrnis - Xanthi1:3
18:30Olympiakos - PAOK1:0
Guatemalan Liga Nacional
TimeGameTip
00:00Comunicaciones - Deportivo Malacateco1:2
18:00Deportivo Sanarate FC - Xelaju2:1
18:30Antigua GFC - Deportivo Guastatoya1:2
19:00Marquense - CSD Municipal1:1
21:00Coban Imperial - Suchitepequez1:2
Honduran Liga Nacional
TimeGameTip
02:00Marathon - Motagua0:2
21:00Juticalpa FC - CD Platense1:2
21:00CD Real Sociedad - CD Vida2:1
23:00Olimpia - Real Espana2:1
Hungarian NB 2
TimeGameTip
13:30Dunakanyar - Gyirmot SE1:0
13:30Cegledi Vse - Budafoki1:2
13:30Mosonmagyaróvári TE - Szeged1:1
14:00Zalaegerszeg TE - Soroksar1:1
16:00Csakvar Tk - Budaorsi2:1
16:00BFC Siofok - Nyiregyhaza Spartacus FC0:2
16:00Soproni VSE - MTK Budapest1:3
16:00Györ ETO FC - Kazincbarcika2:0
16:00Békéscsabai Elõre FC - Szolnoki MÁV0:1
Indonesian Liga 1
TimeGameTip
07:30Perseru Serui - Persipura Jayapura1:2
09:00Persela Lamongan - Persib Bandung2:1
12:30Persija Jakarta - Semen Padang3:1
Iranian Azadegan League
TimeGameTip
12:15Mes Rafsanjan - Mes Kerman2:1
12:30Saba Qom FC - Shahrdari Tabriz0:0
Israeli Premier League
TimeGameTip
17:00Hapoel Ashkelon FC - Maccabi Petach-Tikva1:1
18:15Hapoel Bnei Sakhnin - Hapoel Haifa1:3
Italian Primavera
TimeGameTip
10:00Inter Milan U19 - Fiorentina U190:1
13:00Napoli U19 - Juventus U191:1
Italian Serie A
TimeGameTip
11:30Chievo - Verona0:0
14:00Milan - Genoa2:0
14:00Benevento - Fiorentina1:1
14:00SPAL - Sassuolo0:0
14:00Torino - Roma2:1
14:00Atalanta - Bologna1:2
17:00Udinese - Juventus0:5
19:45Lazio - Cagliari4:0
Italian Serie C Girone A
TimeGameTip
13:30Carrarese - Arzachena0:2
13:30Olbia 1905 - Cuneo1:2
15:30Gavorrano - Lucchese2:0
15:30Livorno - Giana Erminio2:0
15:30SSD Monza 1912 - Arezzo0:2
15:30Piacenza - Prato2:1
19:30US Alessandria Calcio - Pisa2:1
19:30Viterbese - Robur Siena1:2
Italian Serie C Girone B
TimeGameTip
13:30Ravenna - Albinoleffe0:1
13:30Renate - Sudtirol0:1
15:30Feralpisalo - Gubbio1:0
17:30Pordenone - A.c. Mestre2:0
17:30AC Reggiana 1919 - Fermana0:1
17:30Santarcangelo - Teramo2:0
Japanese J-League
TimeGameTip
09:00Urawa Red Diamonds - Gamba Osaka0:1
Japanese J-League 2
TimeGameTip
06:00Kamatamare Sanuki - Montedio Yamagata0:2
06:00Zwiegen Kanazawa - Kyoto0:1
06:00Avispa Fukuoka - Jef United Chiba1:0
06:00Roasso Kumamoto - Tokushima Vortis1:2
06:00Fagiano Okayama - Thespa Kusatsu1:1
Japanese J-League 3
TimeGameTip
05:00Blaublitz Akita - Giravanz Kitakyushu1:1
05:00Fukushima United - Tochigi1:1
05:00Kataller Toyama - Morioka Guruja4:1
05:00Fujieda MYFC - SC Sagamihara3:0
05:00Gainare Tottori - Gamba Osaka U232:0
06:00Cerezo Osaka U23 - Yokohama SCC0:1
Kazakhstan Pr. League
TimeGameTip
10:00FC Ordabasy - FC Astana0:1
10:00Kaisar Kyzylorda - Atyrau1:1
11:00Tobol Kostanay - Okzhetpes0:0
Kenyan Premier League
TimeGameTip
13:00Sofapaka - Western Stima3:0
13:00Nakumatt - Bandari FC1:1
Latvian Virsliga
TimeGameTip
12:00Jelgava - FS Metta LU4:0
14:00Riga FC - Rigas Futbola Skola0:2
16:00FK Liepaja - Ventspils1:1
Lithuanian A Lyga
TimeGameTip
12:00FK Stumbras Kaunas - Utenis0:2
12:00Lietava Jonava - FK Atlantas1:1
12:00Suduva Marijampole - Zalgiris Vilnius0:1
12:00Trakai FK - FK Kauno Zalgiris3:1
Luxembourg Division 1
TimeGameTip
15:00FC Rm Hamm Benfica - Victoria Rosport2:1
15:00Differdange 03 - Una Strassen2:0
15:00F91 Dudelange - CS Fola Esch1:2
15:00US Mondorf-Les-Bains - Racing FC Union Luxembourg2:1
15:00Rodange 91 - US Hostert0:0
Macedonian 1. MFL
TimeGameTip
13:30FK Sileks - FK Renova2:1
13:30FK Skopje - Akademija Pandev1:2
13:30FK Rabotnicki - FK Pelister1:2
13:30FK Shkendija 79 - FK Shkupi5:1
Maltese Pr. League
TimeGameTip
14:00Mosta FC - Floriana FC0:3
16:15Sliema Wanderers - Hibernians FC Paola2:2
Mexican Liga Ascenso
TimeGameTip
01:00Alebrijes De Oaxaca - Murciélagos0:1
01:00Potros Uaem - Atlético San Luis1:2
02:00Tampico Madero - Atlante1:1
02:00Juarez FC - Cimarrones De Sonora2:1
03:00Dorados de Sinaloa - Atlético Zacatepec2:0
18:00Leones Negros - Cafetaleros de Tapachula1:0
Mexican Primera
TimeGameTip
01:00UANL Tigres - Toluca3:1
01:06Pachuca - Puebla0:0
03:00America Mexico - Necaxa3:1
18:00Unam Pumas - CF Monterrey2:1
Moldovan Div. 1
TimeGameTip
13:00Dinamo Auto - Sheriff Tiraspol1:5
Montenegrin 1. CFL
TimeGameTip
12:00Mladost Podgorica - Buducnost Podgorica1:2
Moroccan GNF I
TimeGameTip
15:00Racing de Casablanca - Chabab Atlas Khenifra1:1
17:00Khouribga - Olympic Safi2:1
New Zealand Premiership
TimeGameTip
01:00Wanderers SC - Tasman United0:1
02:00Southern United - Auckland City1:4
02:00Team Wellington - Eastern Suburbs2:1
04:35Canterbury United - Waitakere United1:0
Norwegian Division 1
TimeGameTip
12:00Asane - Tromsdalen0:2
12:00Strommen - Ullensaker/Kisa0:3
12:00Elverum - Sandnes2:1
12:00Jerv - Bodo/Glimt2:1
17:00Kongsvinger IL - Mjondalen0:3
17:00Levanger - Florø2:0
Norwegian Eliteserien
TimeGameTip
17:00Sogndal - Sarpsborg0:1
17:00Sandefjord - Stromsgodset2:1
17:00Stabaek - Tromso2:0
17:00Molde - Haugesund0:2
17:00Viking - Valerenga0:2
19:00Brann - Rosenborg2:1
Omani Pro League
TimeGameTip
13:55Al Shahab - Mirbat SC1:0
14:00Al Suwaiq - Muscat0:2
14:00Al Nasr - AL Salam0:0
15:15Al Nahda - Dhufar2:1
16:15Oman FC - Fanja1:2
17:00Al-Mudhaibi SC - Al Arouba0:2
17:00Saham - Sohar2:1
Panamanian Primera
TimeGameTip
00:00Sporting San Miguelito - San Francisco1:2
00:00Plaza Amador - Tauro1:1
Paraguayan Primera
TimeGameTip
00:10Nacional Asuncion - Rubio Nu2:1
22:00Sol de America - Sportivo Trinidense1:2
Peruvian Primera
TimeGameTip
01:30Alianza Lima - Union Comercio2:1
Philippine Division 1
TimeGameTip
09:00JP Voltes - Davao Aguilas FC1:0
Polish 1 Liga
TimeGameTip
14:00Puszcza Niepolomnice - Olimpia Grudziadz1:2
16:00Zaglebie Sosnowiec - Stomil Olsztyn1:2
16:45GKS Katowice - Ruch Chorzow2:1
Polish 2 Liga
TimeGameTip
11:00Znicz Pruszkow - Siarka Tarnobrzeg2:1
16:00GKS Belchatow - MKS Kluczbork1:2
Polish Ekstraklasa
TimeGameTip
14:30Arka Gdynia - Jagiellonia Bialystok1:3
17:00Wisla Krakow - Legia Warsaw1:3
Port. Segunda Liga
TimeGameTip
11:15Arouca - Gil Vicente2:1
15:00Benfica B - Uniao Madeira1:1
15:00CD Santa Clara - Vitoria Guimaraes B4:1
16:00Porto B - Varzim2:0
Portuguese Prim. Liga
TimeGameTip
16:00Tondela - Belenenses1:2
18:00Aves - Benfica0:2
20:15Sporting Lisbon - Chaves5:1
Romanian Liga 1
TimeGameTip
16:00Astra Giurgiu - Voluntari2:0
18:45Steaua - ACS Poli Timisoara1:1
Romanian Liga 2
TimeGameTip
09:30AFC Hermannstadt - Dacia Unirea2:0
Russian Division 1
TimeGameTip
13:00Spartak-2 Moscow - Tyumen0:2
Russian Division 2 Center
TimeGameTip
12:00Rotor Volgograd II - Khimik Novomoskovsk1:0
12:00Metallurg Lipetsk - Torpedo Moscow1:1
15:00Strogino - Zenit Penza0:0
Russian Premier League
TimeGameTip
12:00Ural Sverdlovsk Oblast - Akhmat Grozny1:1
14:30CSKA Moscow - Zenit St Petersburg0:2
17:00Anzhi Makhachkala - Arsenal Tula1:1
S. African Pr. League
TimeGameTip
14:30Baroka - Bidvest Wits1:2
14:30Chippa United - Cape Town City FC2:1
S. Korean K-League
TimeGameTip
07:00Gangwon - Jeonbuk Motors0:1
07:00Ulsan Hyundai - Jeju United1:1
07:00Gwangju FC - Sangju Sangmu Phoenix1:0
S. Korean K-League Challenge
TimeGameTip
07:00Seongnam FC - Daejeon Citizen4:1
07:00FC Anyang - Busan I Park0:3
Scottish League Cup
TimeGameTip
14:30Rangers - Motherwell3:0
Serbian Super Liga
TimeGameTip
14:00Partizan Belgrade - FK Backa BP3:1
18:00Crvena Zvezda - Mladost Lucani5:1
Slovakian 2. Liga
TimeGameTip
13:30Slavoj Trebisov - KFC Komarno3:0
Slovakian Super Liga
TimeGameTip
16:001. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina1:4
Slovenian Division 1
TimeGameTip
18:00NK Krsko - Rudar Velenje2:1
Spanish Liga Primera
TimeGameTip
11:00Villarreal - Las Palmas3:1
15:15Celta Vigo - Atletico Madrid0:3
17:30Leganes - Athletic Bilbao1:1
19:45Real Madrid - Eibar5:0
Spanish Liga Segunda
TimeGameTip
11:00Real Oviedo - Cordoba0:1
15:00Valladolid - Lugo1:1
17:00Rayo Vallecano - Sporting Gijon0:0
17:00Gimnastic Tarragona - Alcorcon1:1
19:00Almeria - CF Reus Deportiu2:1
Spanish Seg. B Gr.1
TimeGameTip
11:00Atlético de Madrid B - Racing Ferrol2:0
11:00Celta Vigo B - San Sebastian Reyes2:1
11:00Union Adarve Barrio del Pilar - Real Madrid Castilla0:1
15:30Navalcarnero - Deportivo La Coruna B0:0
16:00CCD Cerceda - Toledo2:0
16:00Gimnastica Segoviana - CF Rayo Majadahonda1:2
16:00Pontevedra - Coruxo0:0
17:00CF Talavera de la Reina - Real Valladolid B0:0
Spanish Seg. B Gr.2
TimeGameTip
11:00Sporting Gijon B - Amorebieta3:1
16:00SD Gernika - Caudal Deportivo1:2
16:00Izarra - Athletic Bilbao B1:1
16:00Racing Santander - Barakaldo2:0
17:00Real Sociedad B - Tudelano1:1
17:00UD Logrones - SD Leioa1:0
Spanish Seg. B Gr.3
TimeGameTip
11:00SD Formentera - Hercules2:1
11:00Real Zaragoza B - Atletico Baleares2:3
11:00CF Peralada - SC Pena Deportiva0:0
11:00Mallorca - Villarreal B0:2
16:00UE Olot - Llagostera0:1
16:00Sabadell - Ontinyent0:1
16:00Badalona - Atletico Saguntino2:1
17:00Valencia CF Mestalla - CD Ebro0:0
17:00Lleida - UD Cornella1:2
Spanish Seg. B Gr.4
TimeGameTip
11:00UD Las Palmas Atletico - Jumilla1:0
11:00Granada CF B - Cartagena2:0
11:00Marbella - CD Badajoz3:1
11:00UD Melilla - Recreativo Huelva2:0
17:00El Ejido - Extremadura1:3
17:00San Fernando - Real Murcia0:3
17:00Merida UD - Lorca Deportiva CF2:0
17:00Villanovense - Real Balompedica Linense1:2
Swedish Allsvenskan
TimeGameTip
14:00GIF Sundsvall - IFK Norrköping2:1
14:00IFK Göteborg - Östersunds0:0
16:30Djurgardens - Häcken1:0
Swedish Div. 1 Södra
TimeGameTip
14:00Mjallby AIF - Angelholms FF1:0
Swedish Superettan
TimeGameTip
14:00Trelleborgs FF - Atvidaberg3:0
16:30Östers IF - Falkenbergs FF2:0
Swiss Ch. League
TimeGameTip
15:00Wohlen - Wil0:0
Swiss Super League
TimeGameTip
15:00Luzern - Young Boys0:2
15:00Sion - Lugano1:2
15:00St Gallen - Lausanne0:0
Thai Premier League
TimeGameTip
11:45Navy Football Club - Sisaket3:0
11:45Port FC - Muangthong United1:3
12:00Chonburi FC - Bangkok Glass0:0
12:00Pattaya United - Chiangrai United1:1
13:00BEC Tero Sasana - Sukhothai FC0:2
13:00Bangkok United - Ratchaburi FC3:1
13:00Suphanburi - Buriram United1:3
14:00Thai Honda FC - Super Power Samut Prakan3:1
14:00Nakhon Ratchasima - Ubon Umt Utd1:2
Tunisian Ligue 1
TimeGameTip
14:00Bizertin - Stade Gabesien1:0
14:00Olympique de Medenine - Stade Tunisien2:0
14:00US Ben Guerdane - Kairouan0:1
Turkish Lig 1
TimeGameTip
11:00Ümraniyespor - Gaziantep BBK0:1
11:00Giresunspor - Manisaspor3:0
13:30Eskisehir - Erzurum BB1:1
13:30Elazigspor - Samsunspor0:0
16:00Boluspor - Balikesirspor2:0
Turkish Super Lig
TimeGameTip
12:00Sivasspor - Bursaspor2:0
14:30Kayserispor - Konyaspor2:1
17:30Galatasaray - Fenerbahce1:2
Turkish Super Lig U21
TimeGameTip
10:00Sivasspor U21 - Bursaspor U212:1
13:00Galatasaray U21 - Fenerbahce U212:0
Ukrainian Persha Liga
TimeGameTip
12:00Gelios Kharkiv - FC Balkany Zorya1:0
Ukrainian Premier League
TimeGameTip
12:00Stal Kamianske - Chornomorets Odessa0:3
15:00FC Mariupol - Zorya Luhansk2:0
17:30Dynamo Kyiv - Shakhtar Donetsk2:3
United States MLS
TimeGameTip
21:00Philadelphia Union - Orlando City SC0:0
21:00Seattle Sounders - Colorado Rapids2:0
21:00Montreal Impact - New England Revolution1:1
21:00Real Salt Lake - Sporting Kansas City2:1
21:00Houston Dynamo - Chicago Fire1:2
21:00Atlanta United - Toronto FC1:2
21:00Portland Timbers - Vancouver White Caps1:0
21:00FC Dallas - Los Angeles Galaxy4:0
21:00DC United - New York Red Bulls1:0
21:00San Jose Earthquakes - Minnesota United1:1
21:00New York City FC - Columbus Crew3:1
United States NASL
TimeGameTip
00:30North Carolina FC - San Francisco Deltas2:1
02:00FC Edmonton - Miami1:3
21:00Jacksonville Armada - New York Cosmos0:1
United States USL
TimeGameTip
00:00Charleston Battery - New York Red Bulls II0:2
00:30FC Tampa Bay - FC Cincinnati2:1
01:30San Antonio - Tulsa Roughnecks0:0
01:30Swope Park Rangers - Phoenix Rising FC2:1
01:45Reno 1868 - Oklahoma City Energy1:1
Venezuelan Primera
TimeGameTip
20:30Anzoategui - Atletico Venezuela0:0
20:30Zamora CF - Carabobo2:0
20:30Estudiantes Merida - Deportivo Zulia1:1
20:30Portuguesa - Deportivo La Guaira1:2
20:30Metropolitanos FC - Monagas0:1
20:30Zulia - Atletico Socopo3:0
20:30Mineros de Guayana - Deportivo Tachira2:1
20:30Aragua - Trujillanos0:0
Vietnamese V-League
TimeGameTip
11:00Than Quang Ninh - Thanh Hoa2:0
11:30Long An - Sai Gon1:4
12:30Hanoi T&T - Can Tho3:1
World Cup Euro Q. W.
TimeGameTip
15:00Finland W. - Serbia W.5:0
World Cup U17
TimeGameTip
12:30Spain U17 - Iran U172:1
15:30Germany U17 - Brazil U170:2